Підприємство «Ратнівський аграрій» реконструює приміщення для утримання та відгодівлі тварин

07 Грудня 2023, 14:41
Підприємство «Ратнівський аграрій» реконструює приміщення для утримання та відгодівлі тварин 1930
Підприємство «Ратнівський аграрій» реконструює приміщення для утримання та відгодівлі тварин

Підприємство СТОВ «Ратнівський аграрій», теперішнього Ковельського району, має статус племінного підприємства та спеціалізується на відгодівлі великої рогатої худоби м’ясного напрямку продуктивності.

Підприємство засноване у 2011 році на базі тваринницького комплексу. Цьогоріч розпочали реконструкцію окремих приміщень для утримання та відгодівлі тварин. Про це інформує управління агропромислового розвитку Волинської ОВА.

Засновниця СТОВ «Ратнівський аграрій» Віта Шевчук та керівник Валентин Бебес продемонстрували потужності підприємства.

Відгодівлю худоби здійснюють шляхом безприв’язного утримання з використанням власно вирощених кормів. Проте у зимовий період тварин утримують у тваринницьких приміщеннях, яких на території господарства – дев’ять.

На сьогодні тут понад 2200 голів ВРХ, в тому числі близько 1000 голів маточного поголів’я м’ясних порід: шаролє, абердин-ангуська, лімузин.

Зі слів Валентина Бебеса, діяльність підприємства спрямована на реалізацію племінних тварин, яких закупляють вітчизняні та іноземні підприємства для підвищення генетичного потенціалу та покращення продуктивних якостей стада. Також працівники СТОВ «Ратнівський аграрій» вивчають особливості відгодівлі тварин для виробництва мармурних стейків.

«Утримання м’ясних корів не приносить підприємству високих прибутків, особливо в короткостроковій перспективі, проте має хорошу соціальну складову, адже ви забезпечуєте робочими місцями понад 200 сільських мешканців. Підприємство дбає про розвиток місцевості, на території якої господарює», – зауважив начальник управління агропромислового розвитку облдержадміністрації  Юрій Юрченко.

У попередні роки держава частково відшкодовувала вартість закуплених для подальшого відтворення племінних тварин. Проте, розуміючи необхідність збереження м’ясного скотарства на Волині, цьогоріч з обласного бюджету надали дотацію на утримання м’ясних корів.

В області зосереджено понад 25% м’ясного поголів’я країни. Маємо спільно працювати задля його збереження та розвитку, – резюмував очільник аграрного відомства.

Коментар
04/03/2024 Понеділок
04.03.2024
03.03.2024
13:45