Cловацькі перевізники поновлять блокаду на пункті пропуску «Вишнє Нємецьке – Ужгород»

11 Грудня 2023, 10:00
Cловацькі перевізники поновлять блокаду на пункті пропуску «Вишнє Нємецьке – Ужгород» 363
Cловацькі перевізники поновлять блокаду на пункті пропуску «Вишнє Нємецьке – Ужгород»

Профспілка автодорожних перевізників Словаччини UNAS вирішила відновити блокаду на кордоні з Україною з середини дня у понеділок.

Про це повідомляє Aktuality, пише «Європейська правда».

В UNAS вирішили поновити протест на КПП «Вишнє Нємецьке – Ужгород» з 15:00 у понеділок, 11 грудня «до подальших повідомлень».

Блокувати збираються в’їзд вантажного транспорту на територію Словаччини, тоді як пасажирський рух обіцяють не обмежувати.

Ключовою вимогою блокувальників, як і у польських протестах перевізників, є відновлення дозвільного режиму для українських перевізників.

Читайте також: Які черги з вантажівок у пунктах пропуску на Закарпатті зранку 11 грудня

Нагадаємо, 6 листопада польські перевізники розпочали фізичне блокування трьох з чотирьох найбільших прикордонних переходів на польсько-українському кордоні. Як українські, так і польські експортери, імпортери та перевізники вже зазнають збитків, так само страждають і взаємини між двома країнами, які ще не встигли відновитися після зернового конфлікту. Ключова вимога страйкарів – повернути систему дозволів для українських перевізників.  

Словацькі перевізники вперше приєдналися до блокади 1 грудня та погрожували повністю заблокувати КПП, якщо на їхні вимоги не відреагують. Розблокували рух для вантажівок через пункт пропуску «Вишнє-Нємецьке» на кордоні з Україною ввечері 4 грудня.

16 листопада словацькі перевізники на годину заблокували пункт пропуску з Україною, аби показати солідарність із поляками. 

У Єврокомісії заявили, що виступають проти відновлення системи видачі дозволів для українських далекобійників.

Читайте також: «Укрзалізниця» переправляє заблоковані на кордоні фури поїздами

Коментар
29/02/2024 Четвер
29.02.2024