Продукти для закарпатського бограчу подорожчали за місяць на 3,8%

11 Грудня 2023, 18:00
Продукти для бограчу подорожчали за місяць на 3,8% 525
Продукти для бограчу подорожчали за місяць на 3,8%

Експерти дослідницького центру Карпатський центр полінгових досліджень продовжують визначати купівельну спроможність жителів Закарпаття за допомогою «Бограч-index». Продукти, які треба для приготування популярного на Закарпатті бограча-гуяша у грудні подорожчали на 3,8%.

Про це йдеться на фейсбук-сторінці Карпатського центру полінгових досліджень.

Як повідомила дирекція Карпатського центру полінгових досліджень, дослідники здійснили у грудні  порівняльну до попереднього місяця оцінку купівельної спроможності жителів Закарпаття з-за допомоги традиційного «Бограч-index». Інтерв‘юери протягом минулого тижня вираховували індекс, беручи до уваги середні ціни на продукти на ринку.

Відповідно до «індексу бограча» якщо за листопад 2023 року на родину з п’яти людей потрібно було витратити 674,50 гривень, то у грудні 2023 року різниця цін склала 26 гривень – і загальна вартість продукції за «Бограч-index» – 700,50 гривень, тобто зміна цін відбулася на 3,8%.

Довідково: «Бограч-index» – це винахід дослідницького центру, Карпатський центр полінгових досліджень, який визначає, скільки коштує популярний закарпатський бограч-гуяш у відповідності до щомісячних змін в економіці. 

Щомісячний «Бограч-index» найнаочніше оцінює купівельну спроможність жителів Закарпаття завдяки двом причинам: бограч-гуяш готують у всіх регіонах краю, а сам бограч-гуяш містить достатню кількість продовольчих компонентів (муку, м’ясо, овочі, воду, спеції), аби вважати його універсальним узагальненням продукту народного господарства.

Коментар
04/03/2024 Понеділок
04.03.2024
03.03.2024
13:45