В побитті луцьких журналістів звинувачують відомого на Тернопільщині аграрія
У Луцьку обговорили прикру ситуацію, котра нещодавно сталася із двома волинськими медійниками на Тернопільщині, де на них напали та сильно побили місцевий підприємець із помічником.
Про це стало відомо під час прес-конференції «Побиття журналістів: виклик правової системи» у прес-центрі «12 каналу» в четвер, 26 квітня.
Як повідомляли волинські ЗМІ, на підприємстві ПП «Агро-дружба», що в Теребовлянському районі Тернопільської області 20 квітня цього року побили журналіста відділу розслідувань «Волинь24» Сергія Шаповала та оператора «12 каналу» Романа Харченка під час виконання редакційного завдання, а також насильно тримали їх у замкненому приміщенні на території підприємства, знищили техніку та били оператора відеокамерою по голові.
Генеральний продюсер телеканалу «12 канал» Ольга Куліш наголосила, що подібні випадки, на даль, є непоодинокими у країні. «За три місяці 2018 року в Україні зафіксований 21 факт фізичної агресії проти журналістів»,
«І з поваги до своєї професії, і з поваги до своїх журналістів, і для того, щоб показати суспільству, що фізична агресія в 21 століття взагалі недопустима по відношенню до будь-якої людини, ми проводимо ряд прес-конференцій та звертаємо увагу на те, що такі випадки недопустимі! Хочеться, щоб наш випадок був чи не останній в історії нашої держави, коли лише за те, що журналіст попросив показати документи і квитанції, отримав травми. Ми раді, що до нас і нашого розслідування одразу ж приєднався представник Уповноваженого ВРУ з питань прав людини у Тернопільській області Володимир Шевченко», − зазначила медійниця.
Регіональний координатор Уповноваженого ВРУ з прав людини у Тернопільській області Володимир Шевченко зауважив, що з їхнього боку є повне сприяння щодо розслідування та ведення цієї справи щодо побиття волинських журналістів.
«Ця ситуація перебуває на особистому контролі в Уповноваженого. У суботу, 21 квітня, я почав проводити збір інформації, комуні кувати з представниками нашої тернопільської поліції та подав певні звернення. Станом на суботу вже було відомо, що ситуація перебуватиме на контролі в керівника області поліції Олександра Богомола. Також я маю особисте доручення Уповноваженого супроводжувати журналістів, якщо вони будуть відвідувати будь-які слідчі дії та бути присутнім під час проведення таких слідчих дій, і бути присутнім, якщо справа буде слухатися вже в судовому порядку», − наголосив він.
Володимир Шевченко зауважив, що особисто хоче, аби ця справа була постійно на громадському контролі, а також доведена до суду. «У Тернополі був якийсь ватман трохи – лише декілька публікації у ЗМІ та все», − додав він.
Керівниця відділу журналістських розслідувань інтернет-видання «Волинь24» Людмила Яворська повідомила, що склалося чітке враження, що порушити кримінальну справу є завданням потерпілих, а не правоохоронної системи.
«Наших хлопців немає на прес-конференції, бо вони якраз проходять судово-медичну експертизу. На жаль, нам не вдалося домогтися, щоб ця експертиза проходила в Луцьку, тому вони, навіть попри стан здоров’я, змушені були поїхати до Тернополя. Для поліції цей інцидент трапився викликом «102», і вони отримали інформацію про нібито проникнення на підприємство двох осіб та нібито крадіжку 10 літрів пального. Попри це на місце події виїхала ледь не половина райвідділку поліції: і слідча група, і начальник слідчого відділку. Реакція була шикарна! Лише на місці події з’ясувалося, що історія мала трохи інший розвиток, принаймні про це почали розповідати хлопці. Не дуже горіли бажанням теребовлянські поліцейські брати заяву від журналістів саме про побиття. По ходу того, як відкривалося кримінальне провадження, було багато питань до поліцейських. Особисто ми багато робили для того, щоб ця справа була порушена – щоб елементарно був долучений і вилучений фотоапарат до справи як доказ», − зауважила Яворська.
Із її слів, головним героєм цієї історії стала авторитетна в тих краях людина – директор підприємства «Агро-дружба» Роман Когут, який є не просто потужним місцевим аграрієм, а й членом місцевого виконкому.
«Всі ми добре знаємо, яку роль зараз відіграють легальні заправні станції в житті кожного населеного пункту – це дуже вагомий внесок в місцеві бюджети. І коли у члена виконкому на території його підприємства відбувається нелегальний продаж дизельного пального, то цим епізодом, як мінімум, мала б зацікавитися поліція, а не журналісти з сусідньої області. Поліція б мала сприяти не тільки наслідкам (побиттю журналістів), а й самої першопричини, чому так сталося і чому хлопці опинилися там у ході службового розслідування», − підкреслила вона.