Волинський бізнес обговорив можливості співпраці з Польщею
У Луцьку говорили про налагодження партнерських відносин та співпрацю між польськими та українськими виробниками й підприємцями.
У Волинській торгово-промисловій палаті відбулася конференція «Спільно осягнемо більше», у якій взяв участь місцевий бізнес із делегацією Регіональної Ділової Палати – Регіональної Ізби Господарчої (RIG) в місті Жешув (Польща).
Президентка RIG в Жешуві Патриція Мітро розкрила основні цілі та функції Ізби, висвітлила досвід успішного партнерства та поділилася прикладами успіху.
Вона розповіла, що регіональна Ділова Палата в Жешуві (Підкарпатське воєводство) є частиною найбільшої незалежної бізнес-організації в Польщі, яка була започаткована в 1990 році й представляє найбільшу кількість підприємців.
«Місія організації – мережування бізнесів, будування співпраці, партнерства, збільшення ефективності продажів і реалізація стратегій. Членство в Палаті говорить про престиж, надає можливість збільшення кількості контрактів, доступ до міжнародних бізнесових контактів», – зазначила президентка.
Також під час свого виступу вона зазначила і переваги, якими може скористатися волинський бізнес на умовах співпраці:
- знайомство з перевіреними представниками світового бізнесу і науки;
- спільне створення перспектив для розвитку, масштабування і змін в діловому середовищі України та Польщі;
- збільшення продажів;
- економія ресурсів (фінансів, часу).
Івона Вахель, голова Ради RIG, надала інформацію щодо можливостей для українського бізнесу та інструментів для їхнього розвитку.
Зокрема йдеться про інформаційну підтримку – надання консультацій профільними спеціалістами.
Психологічну підтримку – консультації, щодо адаптації в новому середовищі, наставництво на шляху відкриття бізнесу, підтримання взаємовигідних відносин між партнерами, подолання мовного бар'єра.
Консультаційну підтримку – профільні спеціалісти (бухгалтери, юристи, аналітики, маркетологи) надають поради.
Практична допомога – спеціалісти супроводжують при створенні фірми, підписанні контрактів.
Партнерська допомога – допомога з наданням юридичної адреси, відкриття віртуального офісу, піклування про кореспонденцію.
Аркадіуш Бжезінський, лідер з дослідження потреб підприємців в RIG, презентував стратегічний погляд на подальший розвиток польсько-української співпраці.
Він зазначив, що польські колеги можуть допомогти волинському та українському бізнесу відкрити фірму у Польщі (ФОП, ТОВ), запустити в роботу франшизу (в Польщі та країнах ЄС), налагодити партнерство (пошук міжнародних партнерів, постачальників, клієнтів), допомогти продати товари, або послуги (пошук ринків збуту товарів в Польщі та інших країнах, оновлення клієнтської бази послуг), пошук співробітників, розробка і впровадження маркетингової стратегії.
«Також ми можемо допомогти організувати та провести навчання керівників компанії, топ-менеджерів, персоналу», – розповів спікер.
Під час практичного воркшопу учасники заходу мали змогу поставити актуальні та інколи досить гострі питання щодо польсько-української співпраці, зокрема вирішення логістичних проблем. Під час обговорення учасники дійшли згоди, що через ситуацію на кордоні страждають обидві сторони.
В результаті дискусії визначили, що Регіональна Ізба Господарча (RIG) у місті Жешув сформує та направить в державні органи запит, що відображатиме висловлені українськими підприємцями проблеми та пропозиції, обговорені під час форуму в Луцьку.
Наприкінці зустрічі відбувся бізнес-нетворкінг, під час якого учасники обмінялися контактами та розширили потенційні можливості для міжнародного співробітництва.
Перша віцепрезидентка Волинської ТПП Віра Корнійчук подякувала польським партнерам за сміливість, оскільки це перша регіональна палата Польщі, що відвідала Луцьк після початку повномасштабного вторгнення в Україну.
-
Сьогодні
-
Завтра
-
Незабаром