Агровиробники Херсонщини й Миколаївщини отримають модульні зерносховища

19 Січня 2024, 18:00
Агровиробники Херсонщини й Миколаївщини отримають модульні зерносховища 923
Агровиробники Херсонщини й Миколаївщини отримають модульні зерносховища

Сільгоспвиробники із Херсонської, а тепер також і з Миколаївської та Харківської областей, можуть подати заявку через ДАР до 4 лютого 2024 року.

Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО) спільно з Міністерством аграрної політики та продовольства України продовжили реєстрацію на отримання модульних зерносховищ для фермерів Херсонської області. Про це інформує Мінагрополітики.

Разом з тим, у Державному аграрному реєстрі (ДАР) відкрили реєстрацію для сільгоспвиробників із Миколаївської та Харківської областей.

Для участі у програмі фермерам потрібно мати щонайменше 100 гектарів земель в офіційному обробітку у зазначених областях та використовувати отримані сховища для зберігання власно вирощеної продукції. Перевагу при відборі заявок надаватимуть підприємствам, які встановлюватимуть модульні зерносховища на території Миколаївської, Харківської чи Херсонської областей.

У межах реєстрації для Херсонської області, що розпочалась 4 січня 2024 року у ДАРі, вже подали заявки 114 агровиробників. Очікується, що загалом у межах ініціативи буде розподілено 244 модульних зерносховищ. Місткість наданих одиниць зберігання залежатиме від площі орних земель в обраних областях, та становитиме 300, 500 чи 1000 тонн.

Господарства, які обробляють від 100 до 199 гектарів землі у зазначених областях, зможуть отримати модульне зерносховище місткістю 300 тонн; господарства, які обробляють від 200 до 399 гектарів землі – зерносховище місткістю 500 тонн; та господарства, які обробляють понад 400 гектарів землі, зможуть отримати модульне зерносховище місткістю 1000 тонн.

Ініціатива має на меті зміцнення стійкості та сталості аграрного сектору на сході та півдні України, та є частиною стратегії підтримки зберігання зерна, що реалізується за щедрої фінансової підтримки Канади, Японії та австралійської благодійної організації Minderoo Foundation.

Заявки приймають до 4 лютого 2024 року. Після обробки та аналізу всіх отриманих заявок, учасники програми отримають підтвердження допомоги через ДАР та будуть повідомлені про час доставки.

Через обмежену кількість модульних одиниць зберігання заповнення та подання заявки не є гарантією підтримки та залежить від критеріїв оцінки та остаточного рішення ФАО.

Коментар
24/07/2024 Вівторок
23.07.2024