Держмитниця запустила пілотний проєкт з постмитного контролю

29 Січня 2024, 14:12
Держмитниця запустила пілотний проєкт з постмитного контролю 278
Держмитниця запустила пілотний проєкт з постмитного контролю

Держмитслужба реалізує рекомендаційно-технічний пілотний проєкт щодо здійснення постмитного контролю, як однієї із форм контролю, визначеною статтею 336 Митного кодексу України.

Проведення постмитного контролю полягає у перевірці інформації, зазначеної в митній декларації, та поданих документів. Про це інформує Державна митна служба України.

Основними напрямами здійснення постмитного контролю є:

  • контроль за правильністю визначення бази оподаткування;
  • контроль за правильністю класифікації товарів згідно з УКТЗЕД;
  • контроль за визначенням країни походження товарів;
  • контроль за наданням пільг в оподаткуванні, повнотою та своєчасністю сплати митних платежів;
  • контроль за достовірністю декларування вагових, кількісних та якісних показників, технічних та фізико-хімічних характеристик товарів, що впливають на рівень оподаткування;
  • контроль за дотриманням визначених МКУ вимог митних режимів;
  • контроль за дотриманням суб’єктами ЗЕД положень законодавства з питань нетарифного регулювання.

Постмитний контроль не проводять щодо всіх митних оформлень.

Проведення постмитного контролю конкретних митних оформлень здійснюється митницею оформлення за результатами застосування системи управління ризиками.

Також здійснення постмитного контролю можливе лише щодо митних декларацій, оформлення яких завершили не пізніше ніж за 30 календарних днів до початку здійснення постмитного контролю.

Під час проведення постмитного контролю митниця, яка здійснила митне оформлення товару, може запитати документи, які не подавались до митного оформлення, але містять відомості, що дозволяють перевірити заявлені у митній декларації дані.

Слід зазначити, що постмитний контроль не є документальною перевіркою дотримання вимог законодавства України з питань митної справи. Податкові повідомлення-рішення за результатами проведення постмитного контролю не виносяться.

Водночас результати постмитного контролю враховуються системою управління ризиками та під час відбору підприємств для проведення документальних перевірок надалі.

У разі виявлення помилок та/або невідповідностей даних, митниця інформує декларанта про такі невідповідності.

Коментар
16/07/2024 Понеділок
15.07.2024