Тепер за програмою «єОселя» можна купувати приватні будинки і таунхауси

31 Січня 2024, 12:11
Тепер за програмою «єОселя» можна купувати приватні будинки і таунхауси 667
Тепер за програмою «єОселя» можна купувати приватні будинки і таунхауси

Набрали чинності зміни до умов отримання пільгових іпотечних кредитів за програмою «єОселя», завдяки чому позичальники вже можуть купувати не тільки квартири, а й житлові будинки або таунхауси.

Про це інформує Міністерство економіки України.

Міністерка економіки Юлія Свириденко зазначила, що від початку дії програми кредити вже отримали 6 916 родин. У планах уряду на 2024 рік видати 12 тисяч житлових кредитів, у 2025 році – 23 тисячі на загальну суму 56,6 мільярда гривень. Задля цього Мінекономіки разом з «Укрфінжитлом» та банками-партнерами працюють над тим, щоб зробити програму «єОселя» максимально доступною для широкого кола громадян, розширивши можливості для кредитування об’єктів нерухомості.

Тепер позичальники вже можуть купувати не тільки квартири в багатоквартирних будинках, а й приватні будинки або таунхауси.

При купівлі житлових будинків виключенням будуть дачні та садові будинки, або будинки, збудовані на ділянках відмінних від земель житлової та громадської забудови.

Також збільшили граничну норму надання кредиту за програмою «єОселя» при купівлі будинків. Нормативна площа житлового будинку, для придбання якого надають кредит, має становити для сім’ї з однієї особи (одинока особа) не більш як 62,5 квадратного метра загальної площі та додатково 21 квадратний метр – на кожного наступного члена сім’ї. Тобто родина із трьох людей може отримати кредит на купівлю будинку площею до 104,5 квадратних метрів.

Вимоги по даті введення в експлуатацію будинків такі ж, як і для квартир:

  • представникам окремих професій (військовослужбовці ЗСУ за контрактом, вчителі, медики та науковці), які можуть взяти кредит під 3%, та ветеранам – під 7%  – доступні приватні будинки до 10 років в Києві та обласних центрах, без обмежень в інших населених пунктах;
  • ВПО та іншим українцям, які можуть взяти кредит під 7%, – доступні приватні будинки до трьох років, незалежно від населеного пункту.

Крім того, привели до реалій ринку граничну вартість квадратного метра у тому чи іншому населеному пункті. Так, зменшили граничну вартість житла для таких міст: Київ, Дніпро, Львів, Одеса та Харків.

Коефіцієнт відношення до опосередкованої вартості будівництва одного квадратного метра змінили з 2,5 до 2. Водночас збільшили з 1 до 1,75 коефіцієнт для населених пунктів, що мають населення менш як 100 тисяч. Це підвищує соціальну спрямованість програми.

Щоб отримати вигідні умови кредитування на житло за програмою «єОселя», необхідно подати заяву в застосунку Дія. Для цього:

  • авторизуйтеся в застосунку;
  • у меню «Сервіси» виберіть «єОселя» і натисніть «Почати»;
  • виберіть категорію, до якої ви належите;
  • вкажіть інформацію в заяві (сімейний стан, дані про дітей, житлову нерухомість, дохід тощо);
  • вкажіть дані про житло, яке хочете придбати;
  • виберіть один або декілька банків, у які хочете надіслати заяву на розгляд, щоб отримати попереднє рішення щодо суми можливого кредиту;
  • перевірте, підпишіть та відправте заяву.

Після опрацювання заяви отримаєте сповіщення від вибраного банку чи банків про попереднє рішення щодо видачі кредиту.

Нагадаємо, що скористатись програмою доступного кредитування сьогодні можуть як представники окремих професій, так і громадяни, які не мають у власності житла або хочуть покращити його умови. Для військовослужбовців ЗСУ за контрактом, вчителів, медиків та науковців пільгова ставка складає 3% річних. Для інших  категорій – учасників бойових дій, ветеранів, ВПО, інших громадян – ставка іпотеки становить 7%. 

Програма «єОселя» почала свою роботу в жовтні минулого року. Реалізують програму Мінекономіки спільно з Мінцифрою та ПрАТ «Укрфінжитло». Банками-партнерами «єОселі» є Ощадбанк, ПриватБанк, Укргазбанк, Глобус банк, Sky Bank, Укрексімбанк та Sense Bank.

Коментар
20/07/2024 П'ятниця
19.07.2024
18.07.2024