Україна та Велика Британія продовжують режим безмитної торгівлі на п’ять років

09 Лютого 2024, 13:17
Україна та Велика Британія продовжують режим безмитної торгівлі на п’ять років 462
Україна та Велика Британія продовжують режим безмитної торгівлі на п’ять років

Міністерка економіки України Юлія Свириденко та міністр з питань торговельної політики Департаменту з питань бізнесу та торгівлі Сполученого Королівства та міністр у справах Лондона Грегорі Уільям Хендс 8 лютого 2024 року підписали угоду №3.

Ця угода змінює попередню угоду про політичне співробітництво та вільну торгівлю між Україною та Сполученим Королівством Великої Британії і Північної Ірландії. Про це інформує Міністерство економіки України.

«Важливою віхою торгових відносин між нашими країнами стало укладення у 2022 році угоди про повну лібералізацію торгівлі. Реалізація цієї угоди двостороння торгівля товарами між Україною та Великою Британією перевищила 1,4 мільярда доларів, що на 20% більше, ніж у 2022 році. 

Ми уклали нову угоду, яка продовжить повну лібералізацію торгівлі ще на п’ять років і значно активізує наше торговельне партнерство. Це зміцнить експортний потенціал України, сприятиме розвитку бізнесу та національної економіки», – зазначила Юлія Свириденко.

Угода передбачає скасування усіх ввізних мит, а також тарифних квот у двосторонній торгівлі. Угода діятиме протягом п’ятирічного періоду до 31 березня 2029 року (за виключенням яєць та продуктів з м’яса птиці, лібералізація торгівлі з якими буде продовжена на два роки – до 1 квітня 2026 року) та може бути пролонгована за домовленістю між сторонами на новий термін.

Крім того, угода №3 містить статті щодо захисного механізму, якими забезпечується узгодженість нових положень з угодою №1, статтю щодо можливості продовження сторонами терміну дії угоди № 3, а також статті щодо набрання чинності та тривалості її дії.

Продовження лібералізації торгівлі товарами сприятиме пожвавленню торгівлі між Україною та Великою Британією та нарощуванню вітчизняними виробниками експорту власної продукції, що традиційно постачалася на британський ринок.

Зокрема, йдеться про борошно, зерно, молочну продукцію, м’ясо птиці та напівфабрикати, томатну пасту, мед, кукурудзу, пшеницю, соки, цукор тощо. Україна також матиме можливість більш гнучкого планування експортної логістики та у перспективі збільшити експорт товарів з високою доданою вартістю.

Угода набуде чинності після виконання всіх внутрішньодержавних процедур.

Коментар
09/09/2024 Понеділок
09.09.2024
08.09.2024