Україна та Японія підписали меморандум для посилення торговельних зв'язків: що це означає для експортерів

20 Лютого 2024, 10:10
Україна та Японія підписали меморандум для посилення торговельних зв'язків: що це означає для експортерів 237
Україна та Японія підписали меморандум для посилення торговельних зв'язків: що це означає для експортерів

Державна установа «Офіс з розвитку підприємництва та експорту» (надалі – Офіс) та Японська організація зовнішньої торгівлі (JETRO) спільно працюватимуть над реалізацією проєктів, покликаних посилити торговельні зв’язки між країнами.

Меморандум про співпрацю між Офісом та JETRO підписали 19 лютого 2024 року під час візиту урядової делегації України до Токіо. Про це інформує Мінекономіки.

«Україна повільно, але впевнено відновлює експорт. Минулого місяця експортували 12 мільйонів тонн продукції, що лише на два мільйони тонн менше за відповідні довоєнні показники. Відтак уряд працює на досягнення нових, вищих рівнів. В тому числі шляхом розширення присутності на окремих ринках. Ринок Японії важливий для України. 

Ми бачимо зацікавленість вітчизняних виробників у присутності їх продукції в Японії. Ми також бачимо інтерес японського бізнесу до ринку України. Спільна робота українського Офісу з розвитку підприємництва та експорту та JETRO допоможе експортерам обох країн налагодити контакти з партнерами, увійти на ринок чи розширити присутність», зазначила міністерка економіки України Юлія Свириденко.

Меморандум про співпрацю між Офісом та JETRO передбачає, зокрема:

  • розширення діалогу та сприяння діловим можливостям між компаніями обох країн;
  • розвиток партнерства між стартапами України та Японії. Зокрема, сторони надаватимуть підтримку в організації стартап-заходів;
  • реалізацію спільних проєктів тощо.

Так, Офіс планує налагодити постійний обмін інформацією та передачу контактів українських виробників та IT-компаній, у тому числі через спеціальний цифровий сервіс – Каталог українських експортерів на порталі Дія.Бізнес.

Офіс створює на порталі Дія.Бізнес окремий розділ для розміщення інформації про компанії, які хочуть експортувати в Україну ті чи інші технологічні рішення та товари для відновлення України. Японській стороні запропонують цей цифровий сервіс для представлення компаній в Україні та зміцнення співпраці з українським бізнесом.

Крім того, японській стороні запропонують участь у b2b заходах в Україні з метою налагодження партнерських відносин.

 

Коментар
16/04/2024 Вівторок
16.04.2024