Протести польських фермерів: роз'яснення для автоперевізників щодо пошкодження митних пломб

22 Лютого 2024, 11:06
Протести польських фермерів: роз'яснення для автоперевізників щодо пошкодження митних пломб 430
Протести польських фермерів: роз'яснення для автоперевізників щодо пошкодження митних пломб

З огляду на радикалізацію протестів польських фермерів, що супроводжуються низкою провокацій із пошкодженням митних пломб, Волинська митниця роз'яснює автоперевізникам, що робити в таких ситуаціях.

Про це йдеться на фейсбук-сторінці Волинської митниці.

Відповідно до ч. 5 ст. 326 Митного кодексу України засоби забезпечення ідентифікації можуть змінювати чи знищувати тільки митні органи або інші органи, з дозволу митних органів.

«Коли існує реальна загроза знищення, безповоротної втрати чи істотного псування товарів, транспортних засобів комерційного призначення, необхідно терміново сповіщати найближчий до вас митний орган про зміну, вилучення чи знищення засобів забезпечення ідентифікації з наданням документальних доказів. Такі ж норми закладені у міжнародних правилах», – зазначають в повідомленні.

Зокрема, Митна конвенція про міжнародне перевезення вантажів із застосуванням книжки МДП каже, що у разі пошкодження митних пломб у дорозі перевізник повинен негайно звернутися до митних органів, якщо такі є поблизу, а в противному разі – до будь-яких інших компетентних органів країни, в якій він знаходиться. Такі органи у можливо короткий строк складають протокол, що міститься у книжці МДП.

Якщо перевезення оформляється в NCTS, відповідно до ст. 44 Конвенції про процедуру спільного транзиту, у випадку інциденту поломки або порушення цілісності митної пломби з незалежних від перевізника причин, перевізник зобов’язаний внести необхідні записи до транзитного супровідного документа та невідкладно пред’явити товари після інциденту разом із таким документом найближчому митному органу країни, на території якої перебуває транспортний засіб.

Якщо митні органи, на території яких перебуває транспортний засіб, вважають, що відповідну операцію спільного транзиту можна продовжувати після того, як вони вжили усіх необхідних заходів, вони засвідчують записи, внесені перевізником до транзитного супровідного документа.

«У будь-якому випадку порушення цілісності засобів ідентифікації товарів, крім звернення до найближчих митних органів, рекомендуємо також негайно звертатись із заявою до місцевих правоохоронців та ретельно документувати подію як форс-мажор», – наголосили митники.

Нагадаємо, польські фермери вранці 20 лютого посилили протести на всіх пунктах пропуску на кордоні з Україною. Мітингувальники перекрили залізницю. До того ж вони розсипали збіжжя з вантажного вагона на колії.

20 лютого серед польських протестувальників помітили плакати, в яких ті закликають диктатора Путіна «навести порядок в Україні і Брюсселі». Згодом владці та поліція відреагували на провокативні заяви польських фермерів.

Раніше, в польському «Дорогуську» фермери зупинили три українські фури і висипали зерно просто на дорогу. Це сталося на дорозі до прикордонного переходу в «Дорогуськ – Ягодин», де протестують польські фермери.

Коментар
18/04/2024 Середа
17.04.2024