У 2023 році «Укрзалізниця» додатково заощадила державі 800 мільйонів гривень

22 Лютого 2024, 15:22
У 2023 році «Укрзалізниця» додатково заощадила державі 800 мільйонів гривень 193
У 2023 році «Укрзалізниця» додатково заощадила державі 800 мільйонів гривень

З п’яти мільярдів гривень, які у 2023 році виділені «Укрзалізниці» з державного бюджету, використали 4,2 мільярда гривень.

Більшість цих коштів спрямували на соціальні проєкти, зокрема закупівлю пасажирських вагонів у вітчизняного виробника та на часткове завершення раніше розпочатих інфраструктурних проєктів. Про це інформує пресслужба компанії.

На інші витрати та капітальні інвестиції «Укрзалізниця» спрямовувала виключно власні та залучені кошти. Крім того, минулого року «Укрзалізниця» здійснила рекордні відрахування до бюджету країни.

Товариство докладає максимальних зусиль, щоб реалізувати нагальні проєкти, зокрема щодо безбар'єрності залізниці, та мінімізувати потребу в дотаціях з державного бюджету. Усі інфраструктурні проєкти, які запланували до початку повномасштабного вторгнення, реалізуються з урахуванням їх особливостей та доцільності в умовах воєнного стану та обмеженості державних фінансів. Зокрема, «Укрзалізниця» наразі відмовилася від встановлення шумоізоляційного екрана у Василькові, що дало економію 45,5 мільйона гривень. Також значну суму коштів держбюджету зекономили на добудові автомобільної частини Дарницького мосту в Києві тощо.

Бюджетні кошти у 2023 році спрямовували на соціальні проєкти, серед яких закупівля пасажирських вагонів у вітчизняного виробника. Так, сплатили аванс у розмірі 65% Крюківському вагонобудівному заводу за виробництво нових 66 пасажирських вагонів, з яких 16 плацкартних. Поставки цих вагонів запланували на 2025 рік.

Також провели остаточні розрахунки за 100 нових пасажирських вагонів, замовлених у 2021 році. Частину цих вагонів активно використовували для евакуації цивільного населення у 2022 році.

Крім того, профінансували на 522 мільйони гривень будівництво з’їздів з Дарницького залізнично-автомобільного мосту на Дніпровську набережну в Києві. Ще 11,1 мільйона гривень спрямували на заходи, необхідні для завершення робіт на ділянках Васильків-1 – Васильків-2 та Черкаси – станція імені Тараса Шевченка. Ще 3,9 мільйона гривень спрямували на реконструкцію залізничної колії на ділянці Держкордон – Мостиська ІІ – Скнилів. 

Зекономлені «Укрзалізницею» кошти у 2023 році відповідно до закону України «Про Державний бюджет України на 2024 рік» будуть спрямовані на фінансування заходів з експлуатаційного утримання автомобільних доріг.

Також «Укрзалізниця» активно працює над залученням міжнародних інвестицій та позик. Зокрема, компанія отримала у 2023 році 100 мільйонів євро на закупівлю обладнання та вантажного рухомого складу від Європейського інвестиційного банку.

Ведеться робота щодо залучення позики від ЄБРР на суму до 200 мільйонів євро в межах проєкту «Надзвичайна підтримка української залізниці», гранту Світового банку на суму 25 мільйона доларів США за проєктом «Відновлення критично важливої інфраструктури та мережевого сполучення (RELINC)», кредиту уряду Франції на суму 37,6 мільйона євро, а також грантової допомоги від уряду Швейцарії на суму 14 мільйонів швейцарських франків.

Надалі «Укрзалізниця» планує звертатися за підтримкою до держави виключно для фінансування соціальних і стратегічних проєктів, які необхідні компанії та країні. Також для реалізації зазначених проєктів товариство залучатиме партнерів та міжнародні фінансові інституції.

Загалом у 2023 році «Укрзалізниця» інвестувала у свій розвиток і відбудову 17,9 мільярда гривень. Тобто 76,5% цих коштів – це власні інвестиції «Укрзалізниці» та залучені кошти.

Коментар
18/04/2024 Середа
17.04.2024