Посли Європейського Союзу схвалили продовження пільгової торгівлі для України ще на рік

22 Лютого 2024, 18:00
Посли Європейського Союзу схвалили продовження пільгової торгівлі для України ще на рік 410
Посли Європейського Союзу схвалили продовження пільгової торгівлі для України ще на рік

Посли держав-членів ЄС погодили мандат Ради Європейського Союзу на переговори щодо двох законодавчих пропозицій, які мають на меті продовжити призупинення імпортних мит і квот на український і молдовський експорт до ЄС ще на один рік.

Про це йдеться на сайті Ради ЄС, передає «Українська правда».

Посли ЄС схвалили пропозиції Єврокомісії щодо продовження пільгової торгівлі для України без змін.

Вона, нагадаємо, передбачає призупинення ввізних мит та квот ще на один рік – до 5 червня 2025 року, але водночас містить запобіжні заходи для сільськогосподарської продукції, аби захищати ринок ЄС від падіння цін.

Також постійні представники ЄС підтримали пропозицію Єврокомісії про призупинення імпортних мит і квот для Молдови ще на один рік – до 24 липня 2025-го – і так само із запобіжниками для сільгосппродукції.

Далі пропозицію має погодити Європарламент – спершу в профільному комітеті, що очікується 7 березня, та на пленарному засіданні у квітні.

Потім регламент має бути ухвалити Рада ЄС, підписати представники Ради ЄС та Європарламенту та опублікувати в Офіційному віснику ЄС.

Наприкінці січня Єврокомісія офіційно запропонувала ще на рік продовжити призупинення імпортних квот і мит для українського експорту до ЄС, водночас включивши туди запобіжники для агропродукції, чого вимагали декілька країн Євросоюзу.

Але ця пропозиція не задовольнила фермерів у країнах ЄС, що межують з Україною, які почали акції протесту – зокрема у Польщі.

Коментар
18/04/2024 Середа
17.04.2024