На Волині аграрії залучили 55 мільйонів гривень грантів на сади, теплиці й переробні підприємства у 2023 році

26 Лютого 2024, 12:12
На Волині аграрії залучили 55 мільйонів гривень грантів на сади, теплиці й переробні підприємства у 2023 році 376
На Волині аграрії залучили 55 мільйонів гривень грантів на сади, теплиці й переробні підприємства у 2023 році

Упродовж минулого року основним завданням було збереження потужностей агропромислової галузі Волинської області. Тож використовували усі доступні засоби, від залучення грантових коштів і створення робочих місць до кредитування агровиробників. 

Про це під час наради в ОВА розповів керівник департаменту агропромислового розвитку Волині Юрій Юрченко.

«За 2023 рік в область залучили 55 мільйонів гривень безповоротної фінансової допомоги. Це грантові підтримки на садівництво, модернізацію переробних підприємств та будівництво теплиць», – повідомив Юрій Юрченко.

Зокрема, 20 мільйонів на садівництво, що дало 6 нових робочих місць; 7 мільйонів гривень – на будівництво двох теплиць; 26 мільйонів гривень на переробні підприємства (створено 90 робочих місць).

Також залучили грантову підтримку на умовах співфінансування: сади-теплиці 70/30, переробна промисловість у співвідношенні 50/50.

Читайте також: Аграрії цього року вже отримали 10 мільйонів гривень на розвиток садів і теплиць

 

«Активно наші аграрії користувалися підтримкою міжнародних донорів та програмою USAID АГРО. Минулоріч в межах програми майже 400 фермерів отримали мінеральні добрива на посівну кампанію. Понад 300 господарників отримали дві тонни добрива для підживлення ярих та олійних культур», – поінформував Юрій Юрченко.

Щодо кредитних програм, то минулого року волинські аграрії залучили 2,1 мільярда гривень пільгового кредитування «5-7-9%». На сьогодні залучили 231 мільйон гривень, і 61 підприємство скористалося цією підтримкою.

Упродовж 2023 року агропромисловий розвиток Волині забезпечували і з обласного бюджету: в межах обласної програми власникам молодняка великої рогатої худоби була дотація до двох тисяч гривень за голову. Ще 1500 людей отримали 3,9 мільйона гривень за утримання майже тьох тисяч поголів’я ВРХ.

«Все це разом дало змогу втримати галузь, зберегти роботу аграріям та заплатити податки усіх видів торік майже на мільярд гривень. Це рівень довоєнного періоду. Таких цифр у нас ще не було», – відзначив керівник департаменту агропромислового розвитку Волині.

Заступник голови облдержадміністрації Олександр  Троханенко додав, що у 2024 році в області запланували багато робіт із будівництва теплиць та поставив у приклад досвід горохівського фермерського господарства «Волинський сад», зведеного на грантові кошти.

Також начальник ОВА Юрій Погуляйко поцікавився, яка ситуація цьогоріч із пальним, добривом та насінням.

«Зараз на ринку у нас спостерігається зниження цін на мінеральні добрива – ціни вийшли на довоєнний період. Аграрії забезпечені повною мірою і добривами, і паливом», – запевнив керівник обласного департаменту АПР.

Коментар
18/04/2024 Середа
17.04.2024