Рівнянка в декреті відкрила кав’ярню за грант від «єРобота»

29 Лютого 2024, 17:05
Рівнянка в декреті відкрила кав’ярню за грант від «єРобота» 671
Рівнянка в декреті відкрила кав’ярню за грант від «єРобота»

Рівнянка Катерина Павлюк, яка наразі перебуває у відпустці по догляду за дитиною до трьох років, скористалася державною програмою «єРобота» і відкрила свою кав’ярню «Мигдаль». Запрацювала вона 9 грудня 2023 року.

Про це підприємиця розповіла виданню Бізнес.Район.

Жінка поділилася, що отримала на відкриття бізнесу грант у 250 тисяч гривень.

«Найперше, що мене спонукало – це син, як би це банально не звучало. В декреті я відчувала, що повинна щось робити. Я не маю право просто зупинитися на цих три роки. Я намагалася максимально якісно використати час, щоб потім дитині показати: що для того, аби щось досягти – потрібно працювати. Вдасться не вдасться, але пробувати варто», – зазначила Катерина.

Ще одним моментом, чому вирішила відкрити кав’ярню, було бажання мати на районі затишне місце.

«Коли гуляєш з дитиною, хочеться призупинитися на 5-10 хвилин, мами зрозуміють. Наприклад, дитина в цей час грається іграшкою, а ти п’єш чай чи каву. А якщо ще тістечко встигаєш з’їсти, то це взагалі кайф», – усміхнено відповіла Катерина.

Тому зі своїх потреб вийшов бізнес. В першу чергу, каже, думала за мам, оскільки сама мама.

Про труднощі

Катерина розповіла, що приміщення в оренду взяли у жовтні 2023 року і, здавалося, що через декілька тижнів все буде готове для відкриття. Але процес не такий швидкий, як здається.

«Є моменти, на які ти вплинути не можеш. Пошук і виготовлення кондитерської вітрини, кавового обладнання та найскладніше було з меблями. Здавалося, знайшли людину, домовилися, все обговорили як і на коли має бути, а тільки час почав підтискати, то нас просто «кинули». Мовляв, чекайте в мене є ще купу замовлень, а тоді зроблю вам. Я вирішила ризикнути і не чекати, а знайшла компанію, яка за 10 днів виготовила і встановила нам меблі для баристи», – ділиться Катерина.

Проте найскладнішим було те, що це все-таки це новий і невідомий досвід. Чіткого алгоритму, який допоміг би провести «безболісно» по цьому шляху не було, тому підприємиці довелося набивати гулі самостійно.

«Зо два місяці тривав процес постійних реєстрацій, дозволів, погоджень. Важко було, коли почала шукати персонал. Адже однією з умов гранту було працевлаштування двох осіб. Дивувало, коли люди самі телефонували, домовлялися про зустріч на співбесіду, а потім без причин не з’являлися. Був розпач насправді», – пригадує жінка.

Тож на початку і для того, щоб ще більше зрозуміти всі процеси та водночас познайомитися з місцевими мешканцями Катерина працювала самостійно.

«Це було складно, бо вдень ти готуєш каву, а ввечері поспішаєш, щоб спекти тістечка. Та мені пощастило (по-іншому це не назву). Мені зустрілися дві Тетяни, які зараз працевлаштовані й працюють у нас», – наголосила підприємиця.

Про враження від бізнесу

«Висновки робити рано, якщо говорити зі сторони рентабельності. Зараз ми на шляху до вибудови тісного зв’язку з нашими гостями. Бо кав’ярня у житловому секторі – це дещо інше, ніж кав’ярня у центрі. Тут постійних клієнтів ми знаємо не лише на ім'я, а їхні життєві історії. Це про розмови, смак та довіру», – поділилася Катрина.

Підприємиця додала, що «люди, які знають, що таке гроші, навряд чи зрозуміють наш намір відкрити у спальнім районі кав’ярню».

«Зараз це про справу, яка захоплює і дає сили рухатися вперед. Це про можливість мати і дарувати радість людям у непростий час для країни», – наголосила жінка.

Катерина додала, що «єРобота» – це чудесна можливість спробувати свої сили (підходити потрібно з розумом до цього, адже це, в першу чергу, відповідальність та додаткові зобов’язання).

«Досить часто люди мріють: «от якби мені хтось дав гроші, я б…», і тут цей шанс отримати ті гроші й таки втілити свої заяви на «я б…» на «змогла», – зазначила Катерина Павлюк.

Коментар
18/04/2024 Середа
17.04.2024