Підприємці зможуть використовувати в своїх торговельних марках назву держави та герб

04 Березня 2024, 13:24
Підприємці зможуть використовувати в своїх торговельних марках назву держави та герб 278
Підприємці зможуть використовувати в своїх торговельних марках назву держави та герб

Українські підприємці зможуть офіційно використовувати у своїх торговельних марках назву держави, її міжнародний код, а також імітацію малого Державного Герба. 

Відповідний наказ № 19944, який урегульовує процес отримання відповідних дозволів, Міністерство економіки України ухвалило 27 лютого 2024 року. Про це йдеться на сайті установи.

Цей наказ створює правові умови для діяльності комісії з надання дозволу на використання в торговельній марці офіційної назви та міжнародного літерного коду держави Україна та/або на включення до зображення торговельної марки імітації малого Державного Герба України. Діяльність комісії сприятиме захисту національної символіки та забезпеченню відповідності використання офіційних символів держави в комерційних цілях.

У наказі детально визначили завдання та повноваження комісії, порядок її формування, умови надання дозволів, а також процедурні аспекти подання клопотань та їх розгляду. Також встановлюються чіткі вимоги до клопотань та порядку їх подання, що спрощує процес отримання дозволів для громадян та підприємців.

Заступник міністерки економіки України Віталій Кіндратів зазначив, що Міністерство продовжує роботу з удосконалення нормативно-правового регулювання функціонування державної системи правової охорони інтелектуальної власності в Україні. Новелою наказу стало те, що не тільки громадяни, але й юридичні особи, створені в  установленому законодавством України порядку, зможуть тепер реалізувати своє право на використання в торговельних марках офіційної назви та міжнародного літерного коду держави Україна та/або на включення до зображення торговельної марки імітації малого Державного Герба України.

«Вперше заявники мають можливість отримати дозвіл на включення до зображення торговельної марки імітації малого Державного Герба України, звернувшись до цієї Комісії», – зауважив Віталій Кіндратів

Детальніше з наказом та його положеннями можна ознайомитися за посиланням.

Коментар
18/04/2024 Середа
17.04.2024