Власна справа: понад дві тисячі українців у 2024 році отримають мікрогранти на 500 мільйонів гривень

02 Квітня 2024, 12:09
Власна справа: понад дві тисячі українців у 2024 році отримають мікрогранти на 500 мільйонів гривень 146
Власна справа: понад дві тисячі українців у 2024 році отримають мікрогранти на 500 мільйонів гривень

В Україні 521 житель став переможцем п’ятої у 2024 році хвилі грантової програми «Власна справа», вони отримають від держави 124 мільйони гривень на започаткування або розширення свого бізнесу.

Про це повідомила заступниця міністерки економіки України Тетяна Бережна

Від початку цього року переможцями програми стали вже понад дві тисячі підприємців, в розвиток бізнесу яких держава інвестує пів мільярда гривень. Загалом від старту програми грантову підтримку отримали понад 15 тисяч українців. Майже 20% з них відкриють нові компанії, інші – збільшать обсяги виробництва, розширять асортимент продукції та послуг.

«При цьому ці підприємці створять 4 400 нових робочих місць в усіх регіонах нашої країни. Загалом від старту програми грантову підтримку отримали вже понад 15 тисяч українців на 3,5 мільярда гривень. Понад мільярд гривень вони вже повернули державі у вигляді сплачених податків та зборів до бюджету», – зазначила Тетяна Бережна

Серед отримувачів мікрогрантів п’ятої хвилі 57% жінок, 33% чоловіків та 10% юридичних осіб. 73% з них мають вищу освіту.

Найбільше грантоотримувачів із Львівської області (56 осіб), Вінницької області (42 особи), Київської області (40 осіб), Івано-Франківської області (38 осіб) та міста Києва (42 особи). Більшість грантоотримувачів планують витратити кошти мікрогранту на придбання обладнання, необхідного для ведення бізнесу. 

Найпопулярнішими сферами, в яких працюватимуть переможці п’ятої хвилі, є:

  • оптова та роздрібна торгівля, ремонт автотранспортних засобів – 185 осіб;
  • тимчасове розміщування й організація харчування – 84 особи;
  • переробна промисловість – 61 особа.

Нагадаємо, за грантовою програмою «Власна справа» українці можуть отримати мікрогрант від 50 до 250 тисяч гривень. Кошти можна витратити на придбання або лізинг обладнання, закупівлю сировини та матеріалів, оренду приміщення.

Отримати мікрогрант може як діючий підприємець, так і людина без досвіду такої діяльності. Обов'язковою умовою надання коштів є створення 1-2 робочих місць залежно від суми гранту. 

Урядовий проєкт «єРобота» включає грантові програми, спрямовані на стимулювання підприємницької діяльності та створення робочих місць. Зокрема, це програми мікрогрантів на відкриття чи розвиток власного бізнесу, грантів на створення й розвиток переробних підприємств, закладки саду та виноградарства, тепличного господарства. Подача заявки на всі напрямки програми «єРобота» здійснюється через портал «Дія».

Коментар
18/04/2024 Середа
17.04.2024