Судитимуть фермерку, яка допустила смерть сотні свиней від африканської чуми

15 Травня 2018, 13:45
982

На Донеччині судитимуть фермерку, яка знехтувала ветеринарними правилами та допустила загибель сотні свиней від африканської чуми.

Про це повідомляє прес-служба обласної прокуратури, пише Агравері.

«У серпні 2017 року 40-річна фермерка, що мешкає в одному з селищ Добропільського району, придбала 70 свиней, привезених з Одеської області для подальшого розведення та реалізації. Однак, у порушення Закону України «Про ветеринарну медицину», жінка не здійснила державну реєстрацію тваринницьких потужностей, не отримала від постачальника ветеринарного свідоцтва та ветеринарно-санітарних паспортів на свиней, а також проігнорувала проведення профілактичних карантинних заходів», — йдеться в повідомленні.

За інформацією, через два тижні у господарстві відбулись перші випадки захворювання та падіж свиней, але ветеринарним інспекторам жінка про це не повідомила. Загалом у період з 20.08.2017 по 07.09.2017 від африканської чуми загинуло 105 належних їй свиней, трупи яких, за наказом фермерки, захоронено на території свинарника також без відома ветеринарів.

На даний час обвинувальний акт у кримінальному провадженні за ст. 251 (порушення ветеринарних правил) КК України Добропільським відділом Костянтинівської місцевої прокуратури скеровано до суду.

Додатково: порушення ветеринарних правил, яке спричинило поширення епізоотії або інші тяжкі наслідки, карається штрафом від ста до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до п'яти років, або обмеженням волі на строк до трьох років, або позбавленням волі на той самий строк.

Коментар
16/04/2024 Вівторок
16.04.2024