На підтримку ЗСУ 10% від вільних залишків: майже 30 громад Волині вже підтримали ініціативу

05 Квітня 2024, 16:13
На підтримку ЗСУ 10% від вільних залишків: майже 30 громад Волині вже підтримали ініціативу 780
На підтримку ЗСУ 10% від вільних залишків: майже 30 громад Волині вже підтримали ініціативу

У Волинській обласній військовій адміністрації розглянули питання щодо спрямування з бюджетів територіальних громад не менше 10% вільних залишків для територіальної оборони та підтримки сил безпеки й оборони України.

Про це йшлося під час наради під керівництвом голови ОВА Юрія Погуляйка.

Нагадаємо, з відповідним проханням Волинська ОВА звернулась до громад на початку цього року. Адже при затвердженні обласного бюджету не вдалося в повному об’ємі передбачити фінансування захищених статей (заробітна плата, соціальні виплати, енергоносії, медикаменти, харчування, стипендії).

Станом на сьогодні відгукнулось на цю ініціативу 28 тергромад, а загальна сума передбачених коштів становить 57,5 мільйона гривень.

У розрізі громад найбільше передбачили: громада міста Володимир – 26 мільйонів гривень, Ковельська  громада – 9,2 мільйона гривень, Боратинська – 5 мільйонів гривень та Торчинська – 3,4 мільйона гривень. Водночас така громада міста Луцьк, у якої було 300 мільйонів гривень вільних залишків, до цього не долучилась. Однак, відомо, що певні суми на підтримку військових вони передбачили.

Станом на початок січня 2024 року незабезпеченість становила 284 мільйони гривень. На сьогодні, враховуючи перевиконання бюджету і частково поділені вільні залишки, незабезпеченість становить 16 мільйонів гривень. Ці видатки потрібно буде у бюджеті знайти упродовж року. Наразі є 9,2 мільйона гривень, що покривають ці потреби на 56%.

Саме тому й виникла необхідність у більш активному залученні коштів місцевих бюджетів, тобто територіальних громад. Після проведення реформи децентралізації можливості їх бюджетів набагато більші, ніж обласного.

Для прикладу, власні доходи бюджетів громад сумарно становлять 8,6 мільярда гривень, тоді як обласного – 1,3 мільярда гривень. Крім цього, станом на 1 січня на залишках місцевих бюджетів було 1,7 мільярда гривень.

Тож спрямування з місцевих бюджетів за механізмом передачі субвенції державному бюджету на виконання програм соціально-економічного розвитку регіонів 10% від вільного залишку коштів дозволяє залучити на потреби сил безпеки й оборони понад 170 мільйонів гривень.

 

Коментар
15/07/2024 Понеділок
15.07.2024