Волинські роботодавці отримали 11,5 мільйона гривень за працевлаштування ВПО

08 Квітня 2024, 10:08
Волинські роботодавці отримали 11,5 мільйона гривень за працевлаштування ВПО 611
Волинські роботодавці отримали 11,5 мільйона гривень за працевлаштування ВПО

Державна служба зайнятості пропонує роботодавцям компенсаційні програми за працевлаштування ВПО.

Детальніше про це розповіла директорка Волинського обласного центру зайнятості Алла Куцин під час брифінгу в ОДА.

За її словами, в Україні діє дві програми підтримки. Насамперед – це компенсація витрат на оплату праці за працевлаштування в умовах воєнного стану. Цей вид допомоги призначають підприємству чи роботодавцю у розмірі мінімальної заробітної плати терміном на три місяці. Разом із тим, якщо працевлаштований ВПО має інвалідність, то допомога надається впродовж шести місяців.

«Важливо, аби ВПО була застрахованою. Тоді роботодавець може звернутися протягом п’яти календарних днів з дня працевлаштування, але не пізніше шести місяців за компенсацією. Звертатися можна безпосередньо в центр зайнятості, подавши відповідну заяву, або через застосунок «Дія».

Відзначу, що останнім часом роботодавці більше звертаються через застосунок. Тому що це швидше та доволі просто, немає потреби кудись йти. Ми комунікуємо з роботодавцями, уточнюємо необхідну інформацію і здійснюємо виплати», – повідомила Алла Куцин.

У 2024 році 58 роботодавців області отримали компенсацію за працевлаштування 67 ВПО. Наразі профінансували 803,2 тисячі гривень. Кошторис на 2024 рік для Волині становить 5,5 мільйона гривень.

Також директорка обласного центру зайнятості назвала роботодавців, які найбільше працевлаштували осіб з-поміж ВПО з початку дії програми. Серед них: ТОВ «Кромберг енд Шуберт Україна ЛУ», ТОВ «Луцька картонно-паперова фабрика», ТОВ «Континіум-Трейд», СП ТОВ «Модерн-Експо», ТзОВ «Волинь-Зерно-Продукт», ПП «Здорова сім’я», КП «Луцький зоопарк», ПрАТ «Едельвіка».

Що ж стосується другої програми, то це компенсація витрат на оплату праці за працевлаштування ВПО з-поміж безробітних на умовах строкових трудових договорів. Обов’язкова умова, аби внутрішньо переміщена особа перебувала на обліку в центрі зайнятості.

Таку допомогу виплачують кожного непарного місяця роботи протягом року в розмірі фактичних витрат на оплату праці осіб, але не більше двох розмірів мінімальної заробітної плати, установленої законом. Тривалість компенсації – шість місяців.

«Якщо підприємство виплачує хорошу заробітну плату, то за весь термін компенсації роботодавець має можливість отримати 96 тисяч гривень. Це доволі великі кошти. Значно більші, ніж звичайна компенсація. І вже є роботодавці, які користуються такою компенсацією.», – додає Алла Куцин.

Загалом 13 роботодавців працевлаштували 14 ВПО. Вже профінансували 207,3 тисячі гривень.

Загалом з початку дії програм компенсацій на Волині 448 роботодавців отримали 11,5 мільйона гривень компенсації за працевлаштування 952 ВПО.

Коментар
23/01/2025 Середа
22.01.2025
10:25
21.01.2025