Злочинна група в Україні налагодила міжнародний канал постачання контрафактних електронок

09 Квітня 2024, 11:06
Організована злочинна група в Україні налагодила міжнародний канал постачання контрафактних електронок 312
Організована злочинна група в Україні налагодила міжнародний канал постачання контрафактних електронок

Детективи Головного підрозділу детективів Бюро економічної безпеки України повідомили про підозру п’яти учасникам організованої злочинної групи, які налагодили нелегальний оптовий канал постачання електронних сигарет із країн Далекого Сходу та їх продаж на території України.

Слідство встановило, що службові особи компанії-імпортера завозили до країни, окрім легального товару, великі партії контрафакту. Про це інформує Бюро економічної безпеки.

На незаконно ввезені електронні сигарети підозрювані клеїли підроблені марки акцизного податку, змінювали термін їх придатності та за готівку продавали по всій території України.

Таким чином вони ухилились від сплати податків та зборів в особливо великих розмірах.

Детективи Бюро економічної безпеки спільно зі співробітниками Служби безпеки України одночасно провели 15 обшуків в складських та офісних приміщеннях у Києві та на Львівщині.

За результатами обшуків вилучили майже 300 тисяч штук електронних сигарет, близько 10 тисяч марок акцизного податку з ознаками підробки, обладнання для виробництва та пакування, готівку тощо.

Орієнтовна вартість вилученого складає майже 90 мільйонів гривень.

Також під час проведення повторних обшуків за домашніми адресами фігурантів та в складських приміщеннях детективи БЕБ вилучили ще близько вісім тисяч електронних сигарет з марками акцизного податку з явними ознаками підробки.

Загалом у справі призначили близько 70 судових експертиз, 30 з яких вже провели.

Пʼятьом учасникам організованої злочинної групи оголосили про підозру за ч. 3 ст. 199 Кримінального Кодексу України (зберігання з метою використання при продажу товарів, з підробленими марками акцизного податку), вирішують питання про обрання їм запобіжних заходів.

Досудове розслідування триває. Оперативне супроводження – співробітники Служби безпеки України. Процесуальне керівництво – прокурори Офісу Генерального прокурора.

Читайте також: На Закарпатті місцевий житель хотів безпілотниками доставити в Угорщину незаконно виготовлені сигарети

Коментар
18/05/2024 Субота
18.05.2024
17.05.2024