Платники податків Рівненщини погасили 18,2 мільйона податкового боргу

11 Квітня 2024, 12:07
Платники податків Рівненщини погасили 18,2 мільйона податкового боргу 314
Платники податків Рівненщини погасили 18,2 мільйона податкового боргу

У січні – березні 2024 року від платників Рівненщини за рахунок погашення податкових боргів до бюджету країни надійшло 18,2 мільйона гривень, зокрема до місцевих скарбниць – сім мільйонів гривень.

Крім того, в рахунок погашення заборгованості з єдиного внеску надійшло 6,3 мільйона гривень, у тому числі 3,3 мільйона гривень – за результатом взаємодії з органами Державної виконавчої служби. Про це інформують рівненські податківці.

Податківці нагадали, що до боржників можуть застосовувати як застережні заходи (направлення податкової вимоги, самостійне визначення боржником джерел погашення податкового боргу, реєстрація податкової застави), так і заходи примусового характеру (стягнення податкового боргу на підставі рішення суду, стягнення готівки, звернення до суду щодо зупинення видаткових операцій платника податків на рахунках у банках та інших фінансових установах, адміністративний арешт, реалізація майна, яке знаходиться в податковій заставі тощо).

Окремо фіскали звернули увагу, що згідно з п. 87.2 ст. 87 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями (далі – ПКУ) джерелами погашення податкового боргу платника податків є будь-яке майно такого платника податків з урахуванням обмежень, визначених ПКУ, а також іншими законодавчими актами.

Пунктом 87.3 ст. 87 ПКУ визначений перелік майна та коштів, які не можуть бути використані як джерела погашення податкового боргу платника податків.

У разі, якщо здійснення заходів щодо погашення податкового боргу платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, не привело до повного погашення суми податкового боргу або у разі недостатності у платника коштів для погашення податкового боргу, орган контролю визначає дебіторську заборгованість платника податків, строк погашення якої настав, джерелом погашення податкового боргу такого платника податків (абзац перший п. 87.5 ст. 87 ПКУ).

Відповідно до п. 87.6 ст. 87 ПКУ у разі відсутності у платника податків, що є філією, відокремленим підрозділом юридичної особи, майна, достатнього для погашення його грошового зобов’язання або податкового боргу, джерелом погашення грошового зобов’язання або податкового боргу такого платника податків є майно такої юридичної особи, на яке може бути звернено стягнення згідно з ПКУ.

Коментар
28/05/2024 Вівторок
28.05.2024
27.05.2024