На Закарпатті сплатили за землю понад 165 мільйонів гривень

12 Квітня 2024, 17:05
На Закарпатті сплатили за землю понад 165 мільйонів гривень 346
На Закарпатті сплатили за землю понад 165 мільйонів гривень

Протягом січня – березня 2024 року, землевласники та користувачі земельних ресурсів в Закарпатській області сплатили до бюджетів територіальних громад майже 165 мільйонів 181 тисячу гривень.

Про це інформує Олексій Петріченко – начальник Головного управління ДПС у Закарпатській області.

За словами очільника податкового відомства, у першому кварталі 2024 року платники земельного податку перерахували до місцевих бюджетів на 32,7% цього платежу більше, ніж аналогічного періоду. Юридичні особи сплатили майже 144 мільйони гривень, а фізичні – понад 21 мільйона гривень.

Фахівці Головного управління ДПС у Закарпатській області нагадують, що відповідно до статті 269 Податкового кодексу платниками плати за землю є власники земельних ділянок, земельних часток (паїв), землекористувачі, яким відповідно до закону надані у користування земельні ділянки державної та комунальної власності на правах постійного користування та платники орендної плати – землекористувачі (орендарі) земельних ділянок державної та комунальної власності на умовах оренди.

Об’єктом оподаткування платою за землю є земельні ділянки, які перебувають у власності, земельні частки (паї), які перебувають у власності, земельні ділянки державної та комунальної власності, які перебувають у володінні на праві постійного користування, та земельні ділянки державної та комунальної власності, надані в користування на умовах оренди (стаття 270 ПКУ).

Податок фізичні особи сплачують протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення.

Платники плати за землю (юридичні особи) самостійно обчислюють суму плати за землю щороку станом на 1 січня і не пізніше 20 лютого поточного року подають до відповідного органу контролю за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою у порядку, передбаченому ст. 46 ПКУ, з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями.

Подання такої декларації звільняє від обов’язку подання щомісячних декларацій. При поданні першої декларації (фактичного початку діяльності як платника плати за землю) разом з нею подається витяг із технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки, а надалі такий витяг подається у разі затвердження нової нормативної грошової оцінки землі.

Коментар
23/05/2024 Четвер
23.05.2024
22.05.2024