єОселя: 41 житель Волині, Львівщини та Одещини взяв минулого тижня кредити на житло

15 Квітня 2024, 15:10
єОселя: 41 житель Волині, Львівщини та Одещини взяв минулого тижня кредити на житло 683
єОселя: 41 житель Волині, Львівщини та Одещини взяв минулого тижня кредити на житло

За програмою «єОселя» дев’ять тисяч українців взяли кредити на придбання житла на загальну суму 14 мільярдів гривень. Кожен п’ятий кредит отримали на умовах масової іпотеки – під 7%.

Про це повідомила заступниця міністерки економіки України Надія Бігун.

Вона зазначила, що 60% іпотечних кредитів взяли військовослужбовці та силовики, 11% – педагоги та науковці, 9% – медики.

«Нагадаю, що представники цих професій можуть взяти кредит на придбання квартири або приватного будинку під 3%. Інші українці, які не мають житла або потребують покращення житлових умов, можуть отримати кредит за програмою під 7%. Купують українці не лише квартири, а й приватні будинки – вже видали 81 кредит на їх придбання», – зазначила Надія Бігун.

Зокрема, минулого тижня українці отримали за програмою «єОселя» 198 кредитів на 331 мільйон гривень, серед яких:

  • кредити під 3% отримали 96 військовослужбовців та силовиків, 10 педагогів, 17  медиків та чотири науковці;
  • кредити під 7% отримали 52 українці без власного житла, вісім ВПО та 11 ветеранів.

Найчастіше кредити брали для придбання житла на вторинному ринку (150 кредитів) та у забудовника (27). Також 21 українець взяв кредити на купівлю квартири в будинку, який зводиться.

Найбільше іпотечних кредитів взяли мешканці:

  • Київської області – 38;
  • міста Києва – 37;
  • Львівської області – 16;
  • Одеської області – 15;
  • Вінницької та Волинської областей – по 10.

Нагадаємо, що скористатись програмою доступного кредитування сьогодні можуть як представники окремих професій, так і громадяни, які не мають у власності житла або хочуть покращити його умови. Для військовослужбовців ЗСУ за контрактом, вчителів, медиків та науковців пільгова ставка складає 3% річних. Для інших  категорій – учасників бойових дій, ветеранів, ВПО, інших громадян – ставка іпотеки становить 7%. 

Програма «єОселя» почала свою роботу в жовтні 2022 року. Реалізовують програму Мінекономіки спільно з Мінцифрою та ПрАТ «Укрфінжитло». Банками-партнерами «єОселі» є Ощадбанк, ПриватБанк, Укргазбанк, Глобус банк, Sky Bank, Укрексімбанк, Sense Bank та Банк Кредит Дніпро.

Коментар
23/05/2024 Четвер
23.05.2024
22.05.2024