Власна справа: понад 15 тисяч українців стали переможцями програми та розвиватимуть свій бізнес за гранти

16 Квітня 2024, 18:00
Власна справа: понад 15 тисяч українців стали переможцями програми та розвиватимуть свій бізнес за гранти 306
Власна справа: понад 15 тисяч українців стали переможцями програми та розвиватимуть свій бізнес за гранти

Від початку дії програми «Власна справа» 15 600 українців стали її переможцями та отримають від держави мікрогранти на старт або розвиток бізнесу на загальну суму 3,7 мільярда гривень.

Переможцями шостої цього року хвилі програми стали 573 українці, які отримають на розвиток своєї справи 136 мільйонів гривень. Про це повідомила заступниця міністерки економіки України Тетяна Бережна.

«Кожен п’ятий виданий грант – на відкриття своєї справи. Це понад три тисячі нових малих та мікропідприємств в різних галузях. Інші взяли гранти на масштабування діючого бізнесу, збільшення обсягів та асортименту продукції й послуг. При цьому ці підприємці створять понад 34 тисячі нових робочих місць в усіх регіонах нашої країни», – зазначила Тетяна Бережна.  

Серед отримувачів мікрогрантів шостої хвилі 53% жінок, 34% чоловіків та 13% юридичних осіб. Понад 75% з них мають вищу освіту. Найбільше грантоотримувачів із Львівської області (76 людей), Рівненської області (42 людини), Івано-Франківської та Вінницької областей (по 40 людей) і міста Києва (62 людини).

Більшість грантоотримувачів планують витратити кошти мікрогранту на придбання обладнання, необхідного для ведення бізнесу.

Найпопулярнішими сферами, в яких працюватимуть переможці шостої хвилі, є:

  • оптова та роздрібна торгівля, ремонт автотранспортних засобів – 198 людей;
  • тимчасове розміщування й організація харчування – 90 людей;
  • переробна промисловість – 71 людина.

Нагадаємо, за грантовою програмою «Власна справа» українці можуть отримати мікрогрант від 50 до 250 тисяч гривень. Кошти можна витратити на придбання або лізинг обладнання, закупівлю сировини та матеріалів, оренду приміщення.

Отримати мікрогрант може як діючий підприємець, так і людина без досвіду такої діяльності. Обов'язковою умовою надання коштів є створення одного-двох робочих місць залежно від суми гранту.

Інформацію щодо отримання гранту за програмою «Власна справа» можна знайти на сайті програми https://vlasnasprava grant.com.ua.

Урядовий проєкт «єРобота» включає грантові програми, спрямовані на стимулювання підприємницької діяльності та створення робочих місць. Зокрема, це програми мікрогрантів на відкриття чи розвиток власного бізнесу, грантів для ветеранів та другого з їх подружжя, грантів на створення й розвиток переробних підприємств, закладки саду та виноградарства, тепличного господарства. Подача заявки на всі напрямки програми «єРобота» здійснюється через портал «Дія».

Коментар
23/05/2024 Четвер
23.05.2024
22.05.2024