В Україні 500 ветеранів та членів їхніх родин отримають від держави гранти на розвиток бізнесу

17 Квітня 2024, 15:24
Гранти ветеранам: 500 ветеранів та членів їхніх родин отримають від держави гранти на розвиток бізнесу 255
Гранти ветеранам: 500 ветеранів та членів їхніх родин отримають від держави гранти на розвиток бізнесу

В Україні визначили 61 переможця за підсумками шостої у 2024 році хвилі подачі заяв на гранти для ветеранів. Вони отримають від держави 27 мільйонів гривень на започаткування або розвиток свого бізнесу.

Від старту ветеранського компонента грантової програми «Власна справа» переможцями стали вже 500 ветеранів та членів родин учасників бойових дій, загалом вони отримають гранти на 220 мільйонів гривень. Про це повідомила заступниця міністерки економіки України Тетяна Бережна

«70% переможців шостої хвилі запросили гранти до 500 тисяч гривень, двоє – отримають максимальний розмір коштів за цією програмою – мільйон гривень. Під час реалізації своїх бізнес-проєктів 500 ветеранів та членів родин учасників бойових дій створять понад тисячу нових робочих місць», – зазначила Тетяна Бережна.

Серед 61 переможця шостої хвилі подачі заяв на гранти 36 учасників бойових дій та 25 членів родин ветеранів. 43 переможця отримали грант розміром до 500 тисяч гривень, 16 – до 250 тисяч гривень, 2 – мільйон гривень. 

Найбільше грантоотримувачів з Івано-Франківської, Тернопільської, Львівської, Волинської, Кіровоградської та Вінницької областей. Найпопулярніші сфери, в яких планують розвивати свій бізнес грантоотримувачі, – оптова та роздрібна торгівля, тимчасове розміщування й організація харчування, переробна промисловість, сільське господарство, надання інших видів послуг. 

Відповідно до умов програми, учасники бойових дій або особи з інвалідністю внаслідок війни, а також другий з їх подружжя можуть отримати такі гранти:

  • до 250 тисяч гривень, до 500 тисяч гривень та до мільйона гривень – для ветерана за умови створення одного, двох та чотирьох робочих місць відповідно;
  • до 250 тисяч гривень та до 500 тисяч гривень – для другого з подружжя ветерана за умови створення одного та двох робочих місць відповідно;

При отриманні гранту від 500 тисяч гривень до мільйона гривень ветеран має бути зареєстрований як ФОП не менше ніж три роки. Окрім того, такий грант надається за умови співфінансування з отримувачем у співвідношенні 70/30, тобто отримувач гранту має вкласти у свою справу 30% власних коштів, 70% коштів надасть держава у вигляді гранту. 

Заявки на отримання гранту подають через портал «Дія» разом з бізнес-планом.

Нагадаємо, урядовий проєкт «єРобота» включає грантові програми, спрямовані на стимулювання підприємницької діяльності та створення робочих місць. Зокрема, це програми мікрогрантів на відкриття чи розвиток власного бізнесу, грантів для ветеранів та другого з їх подружжя, грантів на створення й розвиток переробних підприємств, закладки саду та виноградарства, тепличного господарства.

Подати заявку на отримання гранту можуть як діючі підприємці, так і люди, що не мають досвіду ведення бізнесу. Наразі прийом заявок на всі напрямки програми «єРобота» триває. Подача заявки здійснюється через портал «Дія».

Коментар
23/05/2024 Середа
22.05.2024