На Рівненщині працюють понад 45 тисяч підприємців – фізичних осіб

22 Квітня 2024, 14:10
На Рівненщині працюють понад 45 тисяч підприємців – фізичних осіб 340
На Рівненщині працюють понад 45 тисяч підприємців – фізичних осіб

Станом на початок квітня цього року на обліку в Головному управлінні Державної податкової служби у Рівненській області перебувають 45 677 фізичних осіб – підприємців. Лише у першому кварталі започаткували діяльність майже дві тисячі ФОПів.

Кількість підприємців, які започаткували діяльність у 2024 році, вдвічі більша за кількість ФОП, що припинили діяльність. Про це повідомили рівненські податківці.

Податківці нагадують платникам податків, що здійснення систематичної господарської діяльності, зокрема з продажу товарів чи надання послуг, потребує реєстрації суб’єктом господарювання.

Господарською діяльністю, в розумінні Господарського кодексу України, є діяльність підприємців у сфері суспільного виробництва, спрямована на виготовлення та реалізацію продукції, виконання робіт чи надання послуг вартісного характеру, що мають цінову визначеність.

Господарська діяльність, що здійснюється для досягнення економічних і соціальних результатів та з метою одержання прибутку, є підприємництвом, а суб’єкти підприємництва – підприємцями.

Згідно зі ст. 42 Господарського кодексу України, підприємництво як вид господарської діяльності – це самостійна, ініціативна, систематична, на власний ризик господарська діяльність, що здійснюється підприємцями з метою досягнення економічних і соціальних результатів та одержання прибутку.

До загальних ознак господарської діяльності закон відносить не тільки факт надання послуг за винагороду, а й систематичність таких дій, їх самостійний та ініціативний характер, що і становить суть господарської діяльності.

Податківці наполегливо рекомендують особам, які здійснюють підприємницьку діяльність без держреєстрації, не ігнорувати вимоги закону, зареєструвати бізнес належним чином та працювати легально, сплачуючи податки.

Наразі платники можуть використовувати зручний цифровий формат комунікації з податковою службою. Використання електронних сервісів ДПС спрощує заповнення і подання звітних документів та дозволяє замовляти адміністративні послуги через електронний кабінет.

Коментар
23/05/2024 Середа
22.05.2024