єОселя: 32 жителі Волині та Львівщини отримали іпотеки на придбання житла минулого тижня

22 Квітня 2024, 15:16
єОселя: 32 жителі Волині та Львівщини отримали іпотеки на житло на придбання житла минулого тижня 540
єОселя: 32 жителі Волині та Львівщини отримали іпотеки на житло на придбання житла минулого тижня

З початку 2024 року за програмою «єОселя» українці взяли кредити на придбання 2 800 квартир та 87 приватних будинків. Чверть виданих кредитів – на житло першого продажу – готового або такого, що будується. Загальна сума виданих іпотечних кредитів цього року – майже п’ять мільярдів гривень.

Від початку дії програми кредити вже отримали 9 212 родин на 14,2 мільярда гривень. Про це повідомила заступниця міністерки економіки України Надія Бігун.

«30% українців взяли кредити за умовами масової іпотеки – під 7%, що є доступною для всіх, хто не має власного житла або потребує покращення житлових умов», – зазначила Надія Бігун.

Зокрема, минулого тижня українці отримали за програмою «єОселя» 197 кредитів на 335 мільйонів гривень, серед яких:

  • кредити під 3% отримали 111 військовослужбовців та силовиків, 14 педагогів, 21  медик та три науковці;
  • кредити під 7% отримали 36 українців без власного житла, шість ВПО та шість ветеранів.

Найчастіше кредити брали для придбання житла на вторинному ринку (137 кредитів) та у забудовника (45). Також 15 українців взяли кредити на купівлю квартири в будинку, який будується.

Найбільше іпотечних кредитів взяли мешканці:

  • Київської області – 59;
  • міста Києва – 32;
  • Львівської області – 22;
  • Волинської та Івано-Франківської областей – по 10.

Нагадаємо, що скористатись програмою доступного кредитування сьогодні можуть як представники окремих професій, так і громадяни, які не мають у власності житла або хочуть покращити його умови. Для військовослужбовців ЗСУ за контрактом, вчителів, медиків та науковців пільгова ставка складає 3% річних. Для інших  категорій – учасників бойових дій, ветеранів, ВПО, інших громадян – ставка іпотеки становить 7%. 

Програма «єОселя» почала свою роботу в жовтні 2022 року. Реалізовують програму Мінекономіки спільно з Мінцифрою та ПрАТ «Укрфінжитло». Банками-партнерами «єОселі» є Ощадбанк, ПриватБанк, Укргазбанк, Глобус банк, Sky Bank, Укрексімбанк, Sense Bank та Банк Кредит Дніпро. 


Коментар
23/05/2024 Середа
22.05.2024