«Укрзалізниця», АТБ та «Укрпошта» очолили рейтинг найбільших роботодавців України

24 Квітня 2024, 15:50
«Укрзалізниця», АТБ та «Укрпошта» очолили рейтинг найбільших роботодавців України 434
«Укрзалізниця», АТБ та «Укрпошта» очолили рейтинг найбільших роботодавців України

Опендатабот сформував рейтинг найбільших роботодавців 2024 року, базований на даних Державної служби статистики та фінансовій звітності підприємств.

Так, лідером топу стала «Укрзалізниця», яка має понад 187 тисяч співробітників. Понад половина найбільших роботодавців України зареєстрована на Київщині. Дев’ять підприємств з топу потрапили до цьогорічного Індексу Опендатабот як найбільші за обігом бізнеси з бездоганною діловою репутацією. Про це інформує Опендатабот.

До рейтингу потрапили компанії, які мають найбільшу кількість співробітників за даними фінансової звітності Держстату. Опендатабот додав можливість сортувати компанії кожного регіону та населеного пункту за кількістю персоналу, обігом та датою створення на сторінці Єдиного державного реєстру юридичних осіб України.

Найбільшим роботодавцем України стала «Укрзалізниця» – у компанії працює 187 620 співробітників. На другому місці із 44 тисячами робітників опинився АТБ-МАРКЕТ. Третю сходинку обіймає «Укрпошта», де працює 34,7 тисячі співробітників.

Варто зазначити, що дев'ять компаній з рейтингу скоротили кількість своїх співробітників у 2023 році. Так, протягом минулого року «Укрпошта» звільнила 35% своїх працівників. До трійки компаній, які помітно скоротили свій штат торік, також потрапили Сільпо (-18.1%) та Енергоатом (-12.5%).

На запит Опендатабота в «Укрпошті» зазначили, що компанія не проводила масового скорочення персоналу, водночас працює над впровадженням масштабних ініціатив щодо діджиталізації процесів та автоматизації ручних операцій.

«Динаміка персоналу компанії за останні роки відображає кілька складних процесів, включаючи міграційні тенденції, пов’язані з повномасштабною війною, зміни в попиті на окремі види послуг, які надає компанія, реорганізацію бізнес-процесів, цифровізацію та автоматизацію, які спрямовані на підвищення ефективності та зменшення ручної праці», – коментують представники «Укрпошти».

Більшість топових роботодавців України зареєстровані в Києві – шість компаній. Ще три компанії зареєстровані на Дніпропетровщині та одна – у Запорізькій області.

До слова, що дев’ять компаній з рейтингу потрапили до цьогорічного Індексу Опендатабот, як найбільші за обігом бізнеси з бездоганною діловою репутацією.

Коментар
23/05/2024 Середа
22.05.2024