З легальних доходів волинян до держбюджету сплатили 175 мільйонів гривень військового збору

23 Квітня 2024, 15:13
З легальних доходів волинян до держбюджету сплатили 175 мільйонів гривень військового збору 411
З легальних доходів волинян до держбюджету сплатили 175 мільйонів гривень військового збору

Упродовж першого кварталу 2024 року на Волині до держбюджету сплатили 175 мільйонів гривень військового збору. Це на 3,7% більше, ніж у січні-березні торік.

Про це інформують волинські податківці.

Позитивна динаміка надходжень військового збору свідчить про дотримання соціальних гарантій при оплаті праці більшістю волинських працедавців. Саме офіційна заробітна плата – основне джерело надходжень військового збору, – наголошують у Головному управлінні ДПС у Волинській області.

Кожен волинянин, отримуючи легальну зарплату чи декларуючи доходи, інвестує в оборону, захист та незалежність країни, тобто у безпеку свого народу, близьких та рідних, – нагадують у Головному управлінні ДПС у Волинській області та рекомендують громадянам, які торік отримали доходи, але не сплатили податки, подати до 1 травня 2024 року річну податкову декларацію по майновий стан і доходи, згодом – сплатити ПДФО і військовий збір.  

Податківці звернули увагу, що обов’язок громадянина подати річну податкову декларацію передбачає Конституція України. Зокрема, стаття 67 основного закону нашої держави зобов’язує кожного сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

Нагадаємо, що згідно з вимогами Податкового кодексу України обов’язковому декларуванню підлягають:

  • доходи, з яких при нарахуванні або виплаті ПДФО не утримувався;
  • доходи від особи, яка не є податковим агентом (в тому числі від здачі в оренду власного рухомого чи нерухомого майна, продажу власного майна, продажу власної сільгосппродукції фізичним особам тощо);
  • спадок від осіб, які не є членами сім’ї першого та другого ступеня споріднення та подарунки від осіб, які не є членами сім’ї першого ступеня споріднення;
  • доходи від продажу інвестиційних активів;
  • іноземні доходи.

Консультаційну допомогу з питань заповнення і подання декларацій нададуть у Центрах обслуговування платників.

Коментар
23/05/2024 Четвер
23.05.2024
22.05.2024