Аграрного міністра Сольського підозрюють в заволодінні землею на сотні мільйонів гривень

23 Квітня 2024, 14:30
НАБУ підозрює аграрного міністра Сольського в заволодінні землею на сотні мільйонів гривень 248
НАБУ підозрює аграрного міністра Сольського в заволодінні землею на сотні мільйонів гривень

Ексголову аграрного комітету Верховної Ради – чинного міністра агрополітики та продовольства викрили на заволодінні державною землею на 291 мільйон гривень та спробі заволодіння землею ще на 190 мільйонів гривень.

Про це інформує пресслужба НАБУ

До складу злочинної групи на чолі з топпосадовцем входили службові особи органів Держгеокадастру, а також особи, які контролювали діяльність цих органів, так звані куратори.

Учасники схеми забезпечили знищення документів, на підставі яких два держпідприємства на Сумщині мали право постійного користування землею. Через їх відсутність обласний Держгеокадастр склав акт про самовільне зайняття цих ділянок.

Надалі за допомогою підконтрольних посадовців обласного Держгеокадастру ділянки передали у власність заздалегідь визначеним громадянам під виглядом реалізації їх права на безкоштовну землю. При цьому умовою отримання землі у власність було підписання договору про її передачу в оренду приватному агрохолдингу ще до моменту отримання.

Унаслідок реалізації оборудки у 2017-2021 роках учасники схеми заволоділи 1 250 земельними ділянками загальною площею 2 493 гектари, вартість яких на момент вчинення злочину становила понад 291 мільйон гривень. Вони також здійснили спробу заволодіти 3 282 гектарами землі вартістю близько 190 мільйон гривень, однак їм завадили детективи Національного антикорупційного бюро України та прокурори Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, які провели обшуки та наклали на ділянки арешт.

Наразі про підозру повідомили організатору схеми, чинному міністру, двом кураторам органів Держгеокадастру та особі, яка сприяла вчиненню злочину.

Триває вручення підозр іншим учасникам злочинної схеми.

Міністр аграрної політики та продовольства України Микола Сольський прокоментував інформацію про те, що йому оголосили про підозру у справі, пов'язану із заволодінням землею. Про це йдеться у заяві Мінагрополітики з посиланням на слова аграрного міністра Миколи Сольського.

«Події, щодо яких, за інформацією НАБУ, повідомлено про підозру мені та щодо яких поширюється інформація в ЗМІ, стосуються періоду 2017-2018 років, тобто в час коли я був адвокатом та не був ані міністром аграрної політики та продовольства України, ані головою комітету Верховної Ради України з питань аграрної та земельної політики.

Обставини семирічної давнини стосуються спору між державними підприємствами та фізособами, зокрема військовими АТО за землі, які були надані останнім у володіння відповідно до закону. Спори вирішуються судами, в тому числі  Верховним судом, і як мені відомо, сьогодні ряд рішень констатують відсутність права держпідприємств на землі, які, ймовірно, має на увазі НАБУ.

Зі свого боку гарантую максимальну відкритість для встановлення істини, але і в цьому немає потреби – всі дані відкриті для правоохоронців, а докази та аргументи сторін перебувають на розгляді судів», – йдеться в заяві Сольського.

 

Коментар
23/05/2024 Четвер
23.05.2024
22.05.2024