Аграрії можуть отримати часткову компенсацію вартості сільгосптехніки 44 вітчизняних виробників

24 Квітня 2024, 16:27
Аграрії можуть отримати часткову компенсацію вартості сільгосптехніки 44 вітчизняних виробників 361
Аграрії можуть отримати часткову компенсацію вартості сільгосптехніки 44 вітчизняних виробників

Аграрії можуть отримати 25% компенсації вартості придбаної сільгосптехніки 44 українських виробників. В оновлений перелік вітчизняної техніки та обладнання для агропромислового комплексу, вартість яких частково компенсується шляхом бюджетних коштів, включені 2 289 номенклатурних позицій продукції 44 виробників.

Наказ про затвердження оновленого переліку техніки підписала міністерка економіки Юлія Свириденко. Про це інформує Міністерство економіки.

«Завдяки програмі компенсації вартості сільгосптехніки розраховуємо не лише надати поштовх для розвитку українських машинобудівних підприємств, а й допомогти нашим аграріям, які зможуть стати більш конкурентоздатними на ринку шляхом зниження витрат на основні засоби виробництва. Окрім того», – зазначила Юлія Свириденко.

Ця програма допоможе агровиробникам оновити парк техніки й стати більш продуктивними. Цього року на реалізацію програми заклали в бюджет мільярд гривень і розраховують, що підтримкою від держави зможуть скористатися близько чотири тисячі аграріїв.

Серед доданих до переліку позицій, зокрема, трактори для сільського та лісового господарства, грунтообробна техніка та обладнання (плуги, борони, культиватори), посівні та грунтообробні комплекси, насіннєві бункери та накопичувачі-перевантажувачі зерна, машини для очищення, сортування, калібрування насіння, зернових та бобових культур, навантажувачі зерна, машини для внесення мінеральних добрив, обприскувачі для хімічного захисту сільськогосподарських культур, тракторні причепи та причепи-самоскиди для перевезення зерна, обладнання для утримання свиней, ВРХ та телят, для доїння корів, техніка та обладнання для садівництва і ягідництва, обладнання для сушіння зерна.

В міру надходження та розгляду нових заявок від виробників техніки та обладнання перелік буде оновлюватися. Щоб бути включеним до переліку, виробник має подати заявку та документи до неї до Мінекономіки. Заявки щодо включення техніки до переліку в поточному бюджетному періоді подають до 31 жовтня. 

Щоб отримати 25% компенсації вартості придбаної техніки чи обладнання,  агровиробник має обрати постачальника з переліку на сайті Мінекономіки, придбати необхідну техніку та подати до уповноваженого банку заявку та підтвердні документи.

Читайте також: Як підприємству стати частиною «Зроблено в Україні»

Коментар
23/05/2024 Середа
22.05.2024