«МХП-Баффало» – унікальне підприємство на Волині з вирощування племінної великої рогатої худоби

26 Квітня 2024, 15:30
Директор підприємства Руслан Паш’ян Реклама 6931
Директор підприємства Руслан Паш’ян

Саме вільний безприв’язний випас є основною перевагою вирощування великої рогатої худоби (ВРХ) м’ясних порід на «МХП-Баффало», що входить до Західного Хабу компанії МХП. Звичайно, взимку тваринам на вигул привозять заготовлений спеціально збалансований корм, а влітку – лише свіжа трава.

У підприємства «МХП-Баффало» два напрями діяльності: рослинництво і тваринництво. І саме тваринництво займає левову частку у його роботі. Про нього виданню Бізнес.Район розповідає директор підприємства Руслан Паш’ян. 

Які стояли завдання перед підприємством у 2023 році, та чи вдалося з ними впоратись, та що плануєте у цьому році?

– Минулого року наше підприємство спрацювало добре. Вдалось реалізувати низку інвестиційних проєктів, які вже дають свої плюси. Також ми змогли підвищити маржинальний дохід від реалізації та налагодити нові шляхи збуту.

Протягом року ми проводили ремонтні роботи приміщень для утримання худоби. На двох виробничих підрозділах у Нічогівці та Старосіллі збудували чотири піднавіси для тварин. Вони створюють затишок у негоду та дозволяють їм залишатись при цьому на свіжому повітрі. Це покращило умови утримання тварин і відповідно дає кращий приріст живої ваги.

Велика перевага нашого підприємства полягає у тому, що ми повністю забезпечуємо себе кормами, адже влітку тварини у нас на пасовищах, а для зимової пори ми заготовлюємо власне сіно, солому, силос та зерно.

Наші зоотехніки регулярно проводять відбір молодняка з високою племінною цінністю для відтворення власного стада. Це надалі дасть змогу отримувати більш продуктивне поголів’я. Тож плануємо розширити наше маточне стадо природнім шляхом на 300 голів.

Щодо техніки, то закупимо у цьому році нову зелену лінію для заготівлі сіна та соломи, а саме два преси, дві косарки, і одна ворушилка, а також тракторний причіп для перевезення тварин.

Через особливості вирощування худоби наші працівники здійснюють нагляд за тваринами на пасовищах. Для того, щоб підтримувати комфорт для наших людей, які працюють із худобою за будь-якої погоди та незалежно від пори року, ми минулого року розпочали тендер на виготовлення пересувних вагончиків – спеціальних приміщень для перебування працівників. У цьому році ми вже почали їх отримувати. Вони комфортні, облаштовані невеличким санвузлом та пічкою, щоб у холодну пору можна було зігрітися. Також будуть умебльовані ліжком та обіднім столом.

Що робите для покращення генофонду ВРХ, та які породи пройшли випробування часом?

– При розведенні м’ясних порід ВРХ дуже важливим є збереження цінних племінних і продуктивних якостей порід, що в них накопичувалися. Для цього потрібно «оновлювати кров», адже це підвищує генетичний потенціал породи. Саме для цього ми закупили минулого року ремонтне поголів’я бугаїв-плідників із Литви різних порід: абердино-ангуської, герефордської, симентальської м’ясної, а також лімузинів. У цьому році плануємо знову завезти нових бугаїв-плідників, до прикладу, шароле і лімузинів із Франції, а абердинів і сименталів із Чехії.

Чи мають можливість місцеві жителі купувати у підприємства молодняк? Якщо так, то що для цього потрібно?

– Звичайно. Якщо є домашні або фермерські господарства, які планують розпочати роботу із вирощування ВРХ м’ясних порід, то вони можуть придбати у нас тварин. При цьому наші спеціалісти нададуть відповідні консультації щодо особливостей відгодівлі та догляду. Зазвичай для таких господарств телиць купують починаючи від 10 голів, а бичків – одиницями.

Земля – основне багатство українців і основа для діяльності «МХП-Баффало». Скільки пайовиків довірили вам свої землі та які особливості грунтообробітку на сьогодні?

– Банк землі «МХП-Баффало» зі всіма випасами становить 7 300 гектарів. Нам свої паї довірили понад 2 300 орендодавців, які на нас розраховують, і ми маємо вчасно виконувати перед ними наші фінансові зобов’язання. Проте, це не лише орендна плата. Ми сплачуємо податок за землю, яку орендуємо, надаємо необхідні офіційні документи при потребі, виплачуємо фінансову допомогу на юридичні послуги з переоформлення землі, на поховання тощо.

Щодо технології, то слід зазначити, що вже кілька років поспіль наше підприємство здійснює ощадний обробіток грунту без глибокого рихлення. Це допомагає накопичувати поживні речовини та органіку у верхньому шарі та покращує накопичення вологи. У цьому році плануємо дотримуватись того ж принципу. Також дуже цінним у рослинництві є компост. Ми його почали заготовляти та використовувати ще у 2022 році. Щорічно 20–25 тисяч тонн гною ми переробляємо на компост. Тобто раз на два роки ми проводимо компостування наших земель.

Ділянки де заготовляють компост є біля ферм. Це відведені території куди звозиться гній, потім спеціальним причепом цей гній перекидається і при цьому додаються туди бактерії, які вже переробляють його на компост.

Такий метод дуже ефективний і вже можемо сказати, що дає хороші результати у рослинництві.

Кілька слів про наставництво на підприємстві. На скільки швидко молоді спеціалісти вникають у роботу, стаючи професіоналами у своїй справі?

– Сільське господарство, зокрема тваринництво – це динамічна галузь, яка постійно розвивається. Тому важливо завжди бути в курсі нових технологій та методів роботи.

Тому зоотехніки та ветлікарі «МХП-Баффало» багато уваги приділяють навчанню та системному розвитку. Наші працівники та молоді спеціалісти завжди беруть участь у лекціях, тренінгах із залученням зовнішніх і внутрішніх експертів, відвідують конференції, обмінюються досвідом.

Також на підприємстві діє інститут наставництва – спеціальна програма для підготовки кваліфікованих наставників, які швидко та якісно допоможуть молодому спеціалісту ознайомитись із роботою та стати частиною колективу. Ще ми маємо можливість співпрацювати із вузами за системою дуальної освіти. 

Це значно покращує якість підготовки молодих фахівців, адже студент має можливість навчатись і працювати. Завдяки дуальній освіті зміцнюється та удосконалюється практична складова освітнього процесу для майбутнього фахівця, мотивує його і тим самим готує працівника для компанії. Це дозволяє випускнику швидше адаптуватись до професійної діяльності та зменшує ризики для підприємства.

Як у вас налагоджена робота із громадами?

– У нас є стратегічний партнер Благодійний фонд «МХП-Громаді», який нам допомагає розвивати громади й втілювати проєкти за участі громадських організацій та органів місцевого самоврядування у Волинській області де присутнє підприємство «МХП-Баффало».

Фонд разом із нашим підприємством активно допомагає школам та закладам дошкільної освіти. Як правило це потреби у закупівлі шкільного приладдя, дофінансування ремонтних робіт. Також ми виділяємо кошти на підтримку культурно-освітніх закладів, але звичайно на першому місці – допомога військовим.

Протягом минулого року ми надали фінансову допомогу: Четвертнянському ліцею, Боровичівському ліцею, комунальній установі «Інклюзивно-ресурсний центр», Колківському центру професійної освіти, Рудниківському Ліцею, Відділ освіти Колківської селищної ради, Старосільській гімназії, Тельчівській гімназії, Четвертнянському старостинському округу.

Читайте також: «МХП-Баффало» допомогло облаштувати укриття в дитсадку на Маневиччині

Всього за рік надали допомоги на суму 645 351 гривню. З них закладам освіти та селищним радам – 196 865 гривень, а військовим відповідно – 448 486 гривень.

У БФ «МХП-Громаді» є конкурси, завдяки яким жителі громад самі можуть стати рушіями змін. Один з таких – «Час діяти, Україно!». Це гранти громадам на соціально-важливі ініціативи: від закупівлі необхідної техніки до спортивних майданчиків, велопарковок тощо.

МХП підтримує локальних підприємців. Разом з БФ «МХП-Громаді» компанія надає гранти місцевому бізнесу. Серед таких – конкурс бізнес-ідей «Роби своє», який, до слова, нещодавно стартував. Минулого року переможцями стали Наталія Михальчук з села Четвертня Колківської ОТГ, яка завдяки гранту відкрила власну швейну майстерню та Вікторія Шеремета із села Красноволя де вона відкрила студію краси «Космея».

А переможцями у грантовому конкурсі «Час діяти, Україно!» стали:

  • «Проєкт розвитку освітнього осередку «Один дух, одна команда, одна перемога» (Ремонт роздягалень та коридору спортзалу)», Красновільський ліцей Колківської селищної ради;
  • «Шкільна гончарня «Гончарятко», Опорний заклад «Колківський ліцей» Колківської селищної ради Волинської області;
  • «Оновимо бібліотеку – збережемо інформаційний та краєзнавчий центр школи», Четвертнянський ліцей Колківської селищної ради Волинської області;
  • «Орф підхід та традиційна українська музика», Громадська організація «Лабораторія змін».

Також фонд дбає і про збереження культурної спадщини. Уже кілька років поспіль ми проводимо покази українських кінострічок у громадах у межах туру «Кіно заради перемоги!». 

Чи є у вас окрема програма допомоги військовим та ветеранам?

– Так, ми допомагаємо військовим, адже починаючи з 24 лютого 2022 понад 2 900 працівників підприємств МХП покинули офіси, виробництва і поля, щоб захищати українську державність. Щоб підтримати наших військових, компанія МХП започаткувала програму «МХП Поруч», яка створена задля підтримки захисників та їхні родини під час служби та після повернення з війни. 

Вона спрямована на співробітників та жителів громад, де присутні виробничі потужності наших підприємств. Йдеться про гуманітарну допомогу військовим частинам, лікування і реабілітацію, юридичну та психологічну підтримку, соціальну реінтеграцію та професійну адаптацію. Системно працює Центр із взаємодії з військовими та ветеранами, а також безкоштовна гаряча лінія, яка доступна 24/7.

Коментар
12/09/2024 Четвер
12.09.2024
11.09.2024
Афіша
  • Сьогодні
  • Завтра
  • Незабаром