У Луцьку представники влади та роботодавці обговорили повернення ветеранів на робочі місця

02 Травня 2024, 13:10
У Луцьку представники влади та роботодавці обговорили повернення ветеранів на робочі місця 412
У Луцьку представники влади та роботодавці обговорили повернення ветеранів на робочі місця

У Луцьку відбулась зустріч-діалог з представниками бізнесу та роботодавцями на тему «Повернення ветерана на робоче місце».  Під час заходу заступниця голови Волинської ОДА Мирослава Якимчук наголосила, що до повернення ветерана у цивільне життя й на робоче місце готуватися треба суспільству.

Про це йдеться на офіційному сайті Волинської ОДА.

«Ми, влада і роботодавці, повинні зробити все, щоб підготувати себе, умови й колективи для комунікації та взаємодії з нашими Захисниками та Захисницями. Наше суспільство має готуватися і створити всі належні умови, аби вони могли повернутися до мирного життя з досвідом та травмами, які вони отримали, виконуючи бойові завдання. Навіть якщо вони мовчать і не говорять про це», – зазначила Мирослава Якимчук.

Як свідчать результати опитування проведеного серед ветеранів, часто ветерани не розуміють куди повертатися і чи є куди повертатися. Саме тому у межах ініціативи першої леді Олени Зеленської – Всеукраїнської програми ментального здоров’я для Довідника безбар’єрності розробили розділ про взаємодію з військовими у цивільному житті «Люди з досвідом війни. Гідність. Взаємодія».

 Тож мета зустрічі, як повідомила регіональна координаторка Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?» Наталія Коструба, скоординувати дії, щоб всі розуміли проблеми ветеранів кожен на своєму місці, обговорити можливості працевлаштування ветеранів, ветеранів з інвалідністю, адаптацію робочих місць для людей з інвалідністю тощо.

До обговорення запросили й людину з досвідом війни, голову ГО «Луцька міська організація Спілки воїнів АТО Волині» Олега Кобилинського, який поділився досвідом та дав практичні поради учасникам зустрічі. До слова, Олег Кобилинський – один із засновників платформи «Шлях додому», який створений з метою полегшити пошук інформації для учасників бойових дій та членів їх сімей.

Перш за все, як зазначив Олег Кобилинський, треба знати основні правила взаємодії та комунікації. Зокрема те, чого не можна говорити взагалі. І у нагоді стануть поради саме з розділу Довідника безбар’єрності, які необхідно донести усім працівникам та керівнику колективу.

При працевлаштуванні  також необхідно обговорити детально що працедавець готовий запропонувати та на які поступки готовий піти. Для прикладу, інколи навіть обговорити додаткові перерви, якщо це можливо.

 «Не треба шукати причину. Треба дати місце, де він зможе з цим впоратися. А найкраще, щоби у вас були й інші ветерани, яких він сприйматиме краще, ніж пересічну людину. Ну і контакти спеціалізованих служб, які допомагають ветеранам з будь-якими питаннями, в тому числі з отриманням якоїсь довідки», – підсумував Олег Кобилинський.

 

Коментар
24/06/2024 Неділя
23.06.2024
22.06.2024
21.06.2024