єРобота: майже 16 тисяч підприємців отримали гранти на власну справу

14 Травня 2024, 10:06
єРобота: майже 16 тисяч підприємців отримали гранти на власну справу 268
єРобота: майже 16 тисяч підприємців отримали гранти на власну справу

Майже 16 000 підприємців отримали гранти на старт або розвиток бізнесу за урядовим проєктом єРобота. Загалом держава інвестувала через гранти в підприємництво вісім мільярдів гривень від початку дії проєкту.

Про це повідомила міністерка економіки Юлія Свириденко.

«Тисячі нових компаній та діючих підприємств отримали державну підтримку для зростання, масштабування бізнесу, нарощування обсягів виробництва, опанування нових напрямків діяльності, виходу на нові ринки. Вони працюють, сплачують податки, створюють робочі місця. Загалом отримувачі грантів створять понад 47 тисяч нових робочих місць», – зазначила Юлія Свириденко.

З початку запуску проєкту єРобота у липні 2022 року:

  • за програмою «Власна справа» – видали 14 694 мікрогранти на 3,5 мільярда гривень;
  • на розвиток переробних підприємств – видали 657 грантів на 3,4 мільярда гривень;
  • на садівництво та розвиток тепличного господарства – видали 195 грантів на 860 мільйонів гривень;
  • ветеранам та членам їхніх родин – видали 431 грант на 188 мільйони гривень.

Подати заявку на отримання гранту можуть як діючі підприємці, так і люди, що не мають досвіду ведення бізнесу. Заяви подаються через портал Дія разом з бізнес-планом. Обов'язковою умовою отримання гранту є створення нових робочих місць – від 1-2 при наданні мікрогранту до кількох десятків при наданні грантів за іншими програмами. Грантові кошти повертаються державі у вигляді сплачених податків і зборів в процесі діяльності підприємства впродовж трьох років.

Нагадаємо, проєкт єРобота  запроваджений Урядом в липні 2022 року для надання підтримки бізнесу та стимулювання створення нових робочих місць. Він включає кілька грантових програм. Зокрема, це програми мікрогрантів на відкриття чи розвиток власного бізнесу, грантів для ветеранів та другого з їх подружжя, грантів на створення й розвиток переробних підприємств, закладки саду та виноградарства, тепличного господарства.

Коментар
24/07/2024 Вівторок
23.07.2024