Чотири тисячі українських родин взяли кредити на житло за програмою «єОселя»

20 Травня 2024, 18:11
Чотири тисячі українських родин взяли кредити на житло за програмою єОселя 305
Чотири тисячі українських родин взяли кредити на житло за програмою єОселя

Українські родини взяли кредити на придбання житла за програмою «єОселя» на 6,7 мільярда гривень від початку 2024 року. Кожен третій кредит – на купівлю житла першого продажу.

Про це повідомила пресслужба Мінекономіки.

«Можливість купити за програмою приватний будинок з’явилась на початку нинішнього року. Важливо, що кожен третій кредит за програмою видано на придбання житла так званого першого продажу – готового від забудовника або такого, що будується. Загалом від початку дії програми іпотечні кредити взяли вже понад 10 тисяч родин на 16 мільярдів гривень», – зазначила Надія Бігун.

Зокрема, минулого тижня українці отримали за програмою єОселя 291 кредит на 510 мільйонів гривень, серед яких:

  • кредити під 3% отримали 143 військовослужбовці та силовики, 14 педагогів, 20  медиків та 12 науковців;
  • кредити під 7% отримали 89 українців без власного житла, 9 ВПО та 4 ветерани.

Найчастіше кредити брали для придбання житла на вторинному ринку – 207 кредитів, в той же час 84 українця взяли кредити на купівлю житла першого продажу – готового у забудовника, або в будинку, який зводиться.

Найбільше іпотечних кредитів взяли мешканці: Київської області – 92; міста Києва – 57; Одеської області – 17; Вінницької області – 16; Львівської області – 15.

Нагадаємо, що скористатись програмою доступного кредитування сьогодні можуть як представники окремих професій, так і громадяни, які не мають у власності житла або хочуть покращити його умови. Для військовослужбовців ЗСУ за контрактом, вчителів, медиків та науковців пільгова ставка складає 3% річних. Для інших  категорій – учасників бойових дій, ветеранів, ВПО, інших громадян – ставка іпотеки становить 7%. 

Довідково: Програма єОселя є однією зі складових політики «Зроблено в Україні», спрямованої на підтримку українського виробника та стимулювання попиту на вітчизняну продукцію. Програма почала свою роботу в жовтні 2022 року. Реалізовують її Мінекономіки спільно з Мінцифрою та ПрАТ «Укрфінжитло». Банками-партнерами єОселі є Ощадбанк, Приватбанк, Укргазбанк, Глобус банк, Sky Bank, Укрексімбанк, Sense Bank та Банк Кредит Дніпро. 

Коментар
19/06/2024 Середа
19.06.2024
18.06.2024