Дев'ять тисяч українців отримали ваучер на опанування нової професії за державний кошт

21 Травня 2024, 18:10
Дев'ять тисяч українців отримали ваучер на опанування нової професії за державний кошт 287
Дев'ять тисяч українців отримали ваучер на опанування нової професії за державний кошт

Від початку 2024 року вже дев’ять тисяч українців отримали ваучер на навчання за державний кошт і зможуть здобути нову професію чи спеціальність. Держава профінансувала їх навчання майже на 70 мільйонів гривень.

Про це повідомила пресслужба Мінекономіки.

«Ваучер на навчання – це можливість перенавчання для людини, яка має таке бажання. Це інвестиції держави в розвиток людського капіталу, які дозволять покращити ситуацію на ринку праці та зменшити структурне безробіття», – зазначила Юлія Свириденко.

Серед найбільш популярних спеціальностей та професій, за якими навчаються за ваучерами цього року, є: медсестринство (видано 2388 ваучерів); дошкільна освіта (590); медицина (315); психологія (236); кухар (1051); водій (549); тракторист (386);  кондитер (265).

Найбільше ваучерів отримали мешканці Дніпропетровської, Львівської, Одеської, Сумської та Полтавської областей.

Нагадаємо, минулого року ваучери на навчання отримали понад 18 тисяч українців, загалом за програмою профінансували 252 мільйонів гривень. У 2023 році найбільшу кількість ваучерів було видано за такими професіями та спеціальностями: психологія, соціальна робота, освіта, медицина, будівництво та цивільна інженерія, кухар, водій. 

Загалом ваучер можна використати для навчання за 124 професіями та спеціальностями у сферах ІТ-технологій, будівництва, транспорту, освіти, медицини, сільського господарства, соціального обслуговування тощо. Професію, заклад освіти в межах України та форму навчання (денну, заочну чи дистанційну) людина обирає самостійно. Навчання здійснюється закладами професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти, підприємствами, установами та організаціями, які мають ліцензію на таку освітню діяльність.

Ваучер дає людині право безоплатно пройти навчання у закладах освіти чи у роботодавця за затвердженим Мінекономіки переліком професій та спеціальностей. Станом на сьогодні сума ваучера на може перевищувати 30 280 грн. Якщо вартість навчання дорожча, то роботодавець або людина доплачує різницю самостійно. 

Отримати ваучер можуть громадяни, які при цьому мають професійну-технічну чи вищу освіту, не зареєстровані у службі зайнятості як безробітні та не проходили навчання за кошти Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття протягом останніх 3-х років. Зокрема, це:

  • люди віком старше 45 років (до настання пенсії за віком);
  • ветерани, учасники бойових дій;
  • внутрішньо переміщені особи працездатного віку;
  • особи з інвалідністю;
  • люди, що отримали поранення внаслідок військової агресії, або пройшли полон.

Щоб отримати ваучер на навчання необхідно подати заявку онлайн на вебсайті Державної служби зайнятості або звернутися до будь-якого центру зайнятості із заявою та документами (основні – паспорт, ІНН, трудова книжка, документи про освіту тощо).

Впродовж 90 днів після отримання ваучера в центрі зайнятості людина має укласти договір про навчання із закладом освіти. 

 

Коментар
17/06/2024 Понеділок
17.06.2024
16.06.2024
15.06.2024