єОселя: українці взяли сім мільярдів гривень кредитів на житло

28 Травня 2024, 10:27
єОселя: українці взяли сім мільярдів гривень кредитів на житло 250
єОселя: українці взяли сім мільярдів гривень кредитів на житло

Іпотечні кредити на сім мільярдів гривень взяли українці за програмою єОселя від початку 2024 року. Майже чотири тисяч родин придбали квартири, 174 – приватні будинки.

Про це повідомила пресслужба Мінекономіки.

«Зростає кількість людей, які надають перевагу житлу так званого першого продажу, а не вторинному ринку. Своєю чергою їхній вибір позитивно впливає на сферу житлового будівництва, адже стимулює його розвиток та активізацію у суміжних галузях економіки. Серед кредитів, виданих минулого тижня, частка українців, які обрали купівлю житла першого продажу, склала 30%», – зазначила заступниця міністерки економіки України Надія Бігун.

Зокрема, минулого тижня українці отримали за програмою єОселя 159 кредитів на 297 мільйонів гривень, серед яких:

  • кредити під 3% отримали 80 військовослужбовців та силовиків, 11 педагогів, 13  медиків та 6 науковців;
  • кредити під 7% отримали 46 українців без власного житла, 2 ВПО та 1 ветеран.

Найчастіше кредити брали для придбання житла на вторинному ринку – 113 кредитів, в той же час 46 українців взяли кредити на купівлю житла першого продажу – готового у забудовника, або в будинку, який зводиться.

Найбільше іпотечних кредитів взяли мешканці:

  • Київської області – 47;
  • міста Києва – 43;
  • Львівської області – 10.

Нагадаємо, що скористатись програмою доступного кредитування сьогодні можуть як представники окремих професій, так і громадяни, які не мають у власності житла або хочуть покращити його умови. Для військовослужбовців ЗСУ за контрактом, вчителів, медиків та науковців пільгова ставка складає 3% річних. Для інших  категорій – учасників бойових дій, ветеранів, ВПО, інших громадян – ставка іпотеки становить 7%. 

Загалом від початку дії програми кредити взяли 10 436 родин на понад 16 мільярдів гривень.

Довідково: Програма єОселя є однією зі складових політики «Зроблено в Україні», спрямованої на підтримку українського виробника та стимулювання попиту на вітчизняну продукцію. Програма почала свою роботу в жовтні 2022 року. Реалізовують її Мінекономіки спільно з Мінцифрою та ПрАТ «Укрфінжитло». Банками-партнерами єОселі є Ощадбанк, ПриватБанк, Укргазбанк, Глобус банк, Sky Bank, Укрексімбанк, Sense Bank та Банк Кредит Дніпро.

Коментар
19/06/2024 Середа
19.06.2024