Майже 20 ветеранів отримають гранти на власну справу

29 Травня 2024, 13:37
Понад 20 переможців отримають гранти на власну справу для ветеранів 233
Понад 20 переможців отримають гранти на власну справу для ветеранів

Обрали ще 23 переможці за підсумками дев’ятої у 2024 році хвилі подачі заяв на гранти для ветеранів. Вони отримають 12 мільйонів гривень на започаткування або розвиток свого бізнесу.

Про це повідомила пресслужба Мінекономіки. 

«Загалом від старту цього напрямку програми вже 646 ветеранів та других з їхнього подружжя отримали позитивне рішення про надання гранту на загальну суму 300 мільйонів гривень. Майже 40% отримувачів грантів – люди, які за підтримки держави розпочнуть бізнес з нуля. 60% – підприємці з досвідом, які за грантові кошти розвиватимуть свою справу», – зазначила  заступниця міністерки економіки України Тетяна Бережна.

Серед 23 переможців дев’ятої хвилі подачі заяв на гранти 19 учасників бойових дій та 4 члени родин ветеранів. 17 переможців отримали грант розміром до 500 тисяч гривень, 2 – до 250 тисяч гривень, 4 – до одного мільйона гривень. 

Найбільше грантоотримувачів з Вінницької, Дніпропетровської, Одеської областей. Найпопулярніші сфери, в яких планують розвивати свій бізнес грантоотримувачі, – переробна промисловість, тимчасове розміщування й організація харчування, оптова та роздрібна торгівля, транспорт і складське господарство.

Відповідно до умов програми, учасники бойових дій або особи з інвалідністю внаслідок війни, а також другий з їх подружжя можуть отримати такі гранти:

  • до 250 тисяч гривень, до 500 тисяч гривень та до 1 мільйон гривень  – для ветерана за умови створення одного, двох та чотирьох робочих місць відповідно;
  • до 250 тисяч гривень та до 500 тисяч гривень – для другого з подружжя ветерана за умови створення одного та двох робочих місць відповідно;

При отриманні гранту від 500 тисяч гривень до 1 млн грн ветеран має бути зареєстрований як ФОП не менше ніж 3 роки. Окрім того, такий грант надається за умови співфінансування з отримувачем у співвідношенні 70/30, тобто отримувач гранту має вкласти в свою справу 30% власних коштів, 70% коштів надасть держава у вигляді гранту. 

Заявки на отримання гранту подаються через портал Дія разом з бізнес-планом.

Нагадаємо, урядовий проєкт єРобота є однією зі складових політики «Зроблено в Україні» та включає грантові програми, спрямовані на стимулювання підприємницької діяльності та створення робочих місць. Зокрема, це програми мікрогрантів на відкриття чи розвиток власного бізнесу, грантів для ветеранів та другого з їх подружжя, грантів на створення й розвиток переробних підприємств, закладки саду та виноградарства, тепличного господарства. Подати заявку на отримання гранту можуть як діючі підприємці, так і люди, що не мають досвіду ведення бізнесу. Наразі прийом заявок на всі напрямки програми єРобота триває. Подача заявки здійснюється через портал Дія.

Коментар
24/06/2024 Неділя
23.06.2024
22.06.2024
21.06.2024