Ціна на апельсиновий сік рекордно зросла

30 Травня 2024, 14:15
Ціна на апельсиновий сік рекордно зросла 190
Ціна на апельсиновий сік рекордно зросла

Концентрований апельсиновий сік, яким торгують на Intercontinental Exchange у Нью-Йорку, досяг 4,92 долара за фунт, що майже вдвічі більше, ніж рік тому.

Про це повідомляє газета Financial Times.

Ціни на апельсиновий сік зросли до небачених висот через несприятливу погоду та хвороби дерев в Бразилії, найбільшому світовому експортері апельсинів. Це спонукає виробників шукати альтернативи, зокрема використання мандаринів для виготовлення соку.

Ф'ючерси на апельсиновий сік, які дозволяють гравцям галузі захиститися від коливань цін, стрімко зростають з кінця 2022 року. Тоді ураган, а потім холодна погода знищили гектари апельсинових гаїв у Флориді, головному регіоні вирощування у США, другому за величиною виробнику у світі. Але це зростання різко прискорилося цього місяця через побоювання щодо поганого врожаю в Бразилії.

Критичний дефіцит викликає побоювання щодо зростання цін, яке вдарить по споживачах і докорінно змінить світову індустрію апельсинового соку, вважають в IFU.

Зазвичай виробники можуть подолати відмінності у смаку від сезону до сезону, змішуючи запаси замороженого апельсинового соку, який має дворічний термін придатності, з минулого сезону з новим урожаєм. Але три роки поспіль скорочення пропозиції вичерпали запаси.

Довгостроковим рішенням проблеми нестачі апельсинів, на думку Кулза, може стати виготовлення апельсинового соку з мандаринів, дерева яких є більш стійкими до кліматичних змін у регіонах вирощування.

Бразилія взялася заповнити цей дефіцит, але зараз і південноамериканський сільськогосподарський центр також починає відчувати труднощі. За оцінками організації виробників цитрусових Fundecitrus, виробництво цього року впало на чверть до 232 мільйонів ящиків апельсинів.

Коментар
19/06/2024 Середа
19.06.2024