Закарпатські підприємці можуть отримати кошти на альтернативні джерела енергії
Закарпатські підприємці можуть отримати фінансову підтримку для придбання альтернативних джерел енергії. Для цього доступні різні пропозиції кредитування. Також продовжує діяти регіональна програма відшкодування «Energy Help».
Про це йдеться на фейсбук-сторінці Закарпатської ОДА
Детально про ці проєкти й умови отримання коштів розповіли на черговій онлайн-зустрічі «Діалог влади та бізнесу».
«Наша спільна мета – підготуватися до можливих викликів в енергосистемі в осінньо-зимовий період. Важливо заздалегідь зробити все, щоб бізнес мав змогу продовжувати функціонувати: міг виробляти свою продукцію та послуги, створювати робочі місця. Це дозволить забезпечувати фінансову стабільність підприємств, що позитивно вплине на бюджети територіальних громад та області», – підкреслив Василь Іванчо.
Під час зустрічі загальнодержавні програми кредитування та власні пропозиції часткового відшкодування витрат на придбання альтернативних джерел енергії презентували представники 4 найбільших банків, які працюють в регіоні, – «Ощадбанку», «ПриватБанку», «Укрексімбанку» та «ОТП Банку».
У кожному з них бізнес може отримати позику за загальнонаціональною програмою підтримки та активізації підприємництва «Доступні кредити 5-7-9%». Інвестиційний кредит до 60 мільйонів гривень надають строком до 10 років.
Як підкреслив начальник філії Закарпатське обласне управління АТ «Ощадбанк» Степан Німчук, бізнес може отримати фінансову підтримку на придбання та встановлення як звичних сонячних панелей, так і газопоршневих генераторних установок. Процентна ставка кредиту залежить від річного доходу суб’єкта підприємницької діяльності.
Бізнес може скористатися й власне банківськими пропозиціями. Зокрема, доступні два варіанти фінансування від «ПриватБанку», наголосила керівниця Ужгородського головного відділення Тетяна Гасинець. Йдеться про кредит «Куб» для інвестиційних цілей (придбання нових та б/в джерел, їх модернізація) та кредит для придбання основних засобів (промислових генераторів та компресорів).
Банки активно працюють й над питанням позик для селищних рад та комунальних підприємств. Для них доступні кредити на генератори, ремонтні роботи, будівництво бомбосховищ тощо, зауважила головна спеціалістка по розвитку бізнесу філії АТ «Укрексімбанку» в Ужгороді Інна Воранич.
Своєю чергою провідний експерт управління корпоративних продажів Західної української дирекції «ОТП Банк» В’ячеслав Пришляк розповів, що за умови, якщо підприємства не підпадають під вимоги національних програм, банк може пропонувати фінансування під ринкові ставки з прив’язкою до ставки депозитів фізичних осіб. Також, якщо компанія вже залучила інвестиції, є варіант фінансування на поповнення обігових коштів.
Детальна інформація та презентації державних програм і банківських кейсів щодо кредитування для придбання альтернативних джерел енергозабезпечення та матеріали всіх попередніх зустрічей доступні на регіональному порталі Допомога Закарпаття.