Україна вперше відправить соняшникову олію в межах гуманітарної ініціативи в Африку

13 Червня 2024, 14:14
Україна вперше відправить соняшникову олію в межах гуманітарної ініціативи в Африку 226
Україна вперше відправить соняшникову олію в межах гуманітарної ініціативи в Африку

Україна вперше відправляє соняшникову олію в рамках гуманітарної продовольчої ініціативи президента України «Grain from Ukraine».

Про це повідомила пресслужба Мінагро.

2453, 26 тонн олії призначено для п'ятьох держав Африки – Демократична Республіка Конго, Мозамбік, Джибуті, Мавританія, Палестина. Відправка гуманітарного вантажу здійснюється Міністерством аграрної політики та продовольства України спільно з Всесвітньою продовольчою програмою ООН. 

За словами заступника Міністра агрополітики Маркіяна Дмитрасевича, цього року Україна розширила номенклатуру гуманітарних вантажів. 

«Ми виконуємо місію нашої країни, забезпечуємо продовольчу безпеку у світі. І розширюємо  гуманітарні товари, як було оголошено Президентом України Володимиром Зеленським під час другого саміту «Grain from Ukraine». Ми постачаємо не лише зерно, а і кукурудзу, горох, а тепер вже і соняшникову олію. Ця олія буде відправлена контейнерами з портів Великої Одеси», – зазначив Маркіян Дмитрасевич.

Тимчасова виконувачка обов’язків директора Всесвітньої продовольчої програми ООН в Україні, Маріанна Ворд, повідомила, що в рамках «Grain from Ukraine» відправлено понад 200 тисяч тонн аграрної продукції. На сьогодні до ініціативи «Grain from Ukraine» приєдналося багато країн донорів. Зокрема, Австрія, Бельгія, Данія, Естонія, Фінляндія, Франція, Ісландія, Нідерланди, Норвегія, Португалія, Швеція та Люксембург.

Маркіян Дмитрасевич підкреслив велику роль Всесвітньої продовольчої програми ООН також і у  підтримці українців з прифронтових територій та внутрішньо переміщених осіб. Він зауважив, що найближчим Україна передасть на переробку Всесвітній продовольчій програмі зерно попередніх врожаїв для вироблення макаронних виробів і хліба. Ці товари будуть направлені мешканцям прифронтових територій.

Участь у відправці гуманітарного вантажу олії взяли також Надзвичайний і Повноважний Посол Республіки Австрія в Україні Арад Бенкьо, Радник з питань продовольства, сільського господарства та рибальства Посольства Данії в Україні Пол Якуб Ерікструп, радник з питань сільського господарства Посольства Французької Республіки в Україні Жан Лянот.

Довідково: загалом в рамках ініціативи «Grain from Ukraine» відправили десять суден із понад 200 тисячами тонн аграрної продукції до Сомалі, Ефіопії, Кенії, Ємену, Нігерії, Судану, Палестини.

Ініціативу «Grain from Ukraine» («Зерно з України») започаткував президент України Володимир Зеленський у партнерстві зі Всесвітньою продовольчою програмою ООН (WFP) з метою зменшення шкоди, яку спричинила для світової продовольчої системи російська агресія та спроба блокади українських портів.

 

Коментар
24/07/2024 Вівторок
23.07.2024