Місцеві бюджети Рівненщини отримали майже 90 мільйонів гривень податку на нерухомість

17 Червня 2024, 13:11
Місцеві бюджети Рівненщини отримали майже 90 мільйонів гривень податку на нерухомість 195
Місцеві бюджети Рівненщини отримали майже 90 мільйонів гривень податку на нерухомість

Упродовж січня – травня 2024 року на Рівненщині власники нерухомості сплатили до місцевих бюджетів 89,9 мільйона гривень податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки.

Порівняно з сумою податку, що була перерахована за аналогічний період минулого року, у поточному році надходження зросли на 22,4 мільйона гривень, або на 33%. Про це інформують рівненські податківці.

Із загальної суми надходжень понад 66% забезпечили юридичні особи (59,2 мільйона гривень). Водночас фізичні особи – власники нерухомості перерахували до місцевих бюджетів громад майже 30,7 мільйона гривень.

Нагадуємо, що згідно з пп. 266.10.1 ст. 266 Податкового кодексу України платниками податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, є фізичні особи, які зобов’язані перерахувати його протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення, та юридичні особи, що вносять податок авансовими внесками щокварталу до 30 числа місяця, що наступає за звітним кварталом, які відображаються в річній податковій декларації.

Фіскали звернули увагу, що у разі виявлення розбіжностей щодо нарахованої суми податку, вони можуть звернутися до Центрів обслуговування платників та провести звірку. 

Якщо ж громадяни мають електронний ключ, то переглянути сформовані податкові повідомлення-рішення  можна в Електронному кабінеті або скориставшись мобільним застосунком «Моя податкова».

Коментар
24/07/2024 Вівторок
23.07.2024