Херсонські фермери назвали черешню найрентабельнішою культурою

18 Червня 2024, 11:12
Херсонські фермери назвали черешню найрентабельнішою культурою 1057
Херсонські фермери назвали черешню найрентабельнішою культурою

У садівничому господарстві «Енограй» у Херсонській області, яке відновило вирощування фруктів після деокупації, найрентабельнішою культурою назвали черешню. За ним слідує персик та пізня крупноплідна слива.

Про це в інтерв’ю журналу «Садівництво по-українськи» розповів головний агроном господарства Віталій Крупа, передає AgroTimes.

Господарство ввело у виробництво гідрокулер для черешні, який допомагає подовжити якісне зберігання черешні у холодильнику на 10-15 діб. Також компанія придбала сортувальну лінію для черешні, але ще не встановила, тому що будівля, у якій вона мала працювати, зруйнована окупантами.

«Зараз лінія знаходиться на зберіганні у Київській області. Тож сортуємо та пакуємо черешню вручну, благо у нас вона йде майже однакового розміру – двох калібрів 26 міліметрів або 28 міліметрів», – розповідає Крупа.

Головну ставку «Енограй», який вирощує переважно кісточкові культури та яблука, робить на черешню.

«Вона на сьогодні – найрентабельніша культура у садівництві. Далі йдуть персик, ну і, звичайно, слива. На решту фруктів ми особливо не ставимо, бо там дуже малі площі», – пояснює Віталій Крупа.

Коментар
24/07/2024 Вівторок
23.07.2024