В Україні розпочали цифровізацію сфери виробництва та імпорту тютюну

19 Червня 2024, 18:00
В Україні розпочали цифровізацію сфери виробництва та імпорту тютюну 340
В Україні розпочали цифровізацію сфери виробництва та імпорту тютюну

Уряд впроваджує проєкт «еТютюн» для впорядкування інформації щодо виробництва та імпорту тютюну в Україні.

Відбулося перше засідання робочої групи щодо створення проєкту «еТютюн». Він передбачає запуск спеціального порталу, на якому виробники та імпортери подаватимуть інформацію про інгредієнти тютюнових виробів та викиди внаслідок їхнього вживання. А споживачі – матимуть змогу ознайомитися з важливою для них відкритою інформацією. Про це пишуть на «Урядовому порталі».

Портал «еТютюн» забезпечить прозорість обігу тютюнових виробів, дозволить державі контролювати їхню якість, мати чіткий перелік виробників та імпортерів тютюнових виробів в Україні й боротися з «чорним ринком».

Ініціативу «еТютюн» розробляють в межах проєкту «Підтримка цифрової трансформації» за підтримки USAID і UK Dev. Партнер проєкту – Фонд Східна Європа.

«Впорядкування та трансформація тютюнової галузі в Україні – це один з елементів європейської інтеграції. На цьому шляху маємо низку зобов'язань, які передбачені 40 Конвенцією», – зазначила Соломія Старосольська, радниця голови Держпродспоживслужби з питань стратегічного розвитку та цифровізації, представниця Фонду Східна Європа.

Портал «еТютюн» має запрацювати у лютому 2025 року, адже згідно із законодавством до першого лютого виробники повинні внести дані до загальної бази. Водночас із цим проводиться робота над доопрацюванням законодавства. В майбутньому українська система буде синхронізованою із європейською.

Портал «еТютюн» – це, зокрема, механізм для економічного регулювання ринку. Сукупність усіх заходів, що передбачена законодавством, підтримає відповідальних гравців на ринку, які поважають свого споживача та державу, зазначають представники тютюнової галузі.

Запуск цифрового проєкту «еТютюн» дасть державі дієвий механізм контролю над тим, щоб продукція відповідала загальноприйнятим європейським нормам.

Коментар
23/07/2024 Вівторок
23.07.2024