На Волині до держбюджету сплатили понад 1,3 мільярда гривень ПДВ

20 Червня 2024, 10:24
На Волині до держбюджету сплатили понад 1,3 мільярда гривень ПДВ 415
На Волині до держбюджету сплатили понад 1,3 мільярда гривень ПДВ

На Волині фіксують ріст показників сплати податку на додану вартість. Зокрема, у січні – травні 2024 року господарюючі суб’єкти області спрямували до держбюджету 1 мільярд 307 мільйонів гривень податку на додану вартість.

Це на 45,7% більше, ніж у січні – травні торік. Про це повідомили волинські податківці.

Стабільність надходжень податку на додану вартість свідчить про ефективний процес його адміністрування з боку ДПС та якісний податковий супровід. Водночас у податковій службі відзначають, що саме завдяки конструктивному діалогу з представниками реального сектору економіки держбюджет своєчасно отримує кошти, яких вкрай потребує країна, насамперед для фінансування заходів оборонного характеру.

«Щодо компаній, які мають намір маніпулювати з показниками податкової звітності, то застерігаємо таких платників від спроб мінімізації податкових зобов’язань. Господарські операції із сумнівними контрагентами фахівці податкового адміністрування аналізують надзвичайно уважно, а впроваджені у процес податкового супроводу інформаційні рішення дозволяють завчасно запобігти бюджетним втратам», – коментує в.о. начальника Головного управління ДПС у Волинській області Сергій Лисеюк.   

За словами посадовця, прозорості взаємовідносин податкової служби та бізнесу сприяють винятково дистанційне звітування платників ПДВ і дотримання законодавчих вимог під час опрацювання отриманої від платників інформації. 

Сумлінному бізнесу податківці радять уникати господарських операцій, що можуть стати підставою для призупинення реєстрації податкових накладних. Отримати інформацію про ділову репутацію потенційних ділових партнерів можна з доступних джерел.

Наприклад, у приватній частині Електронного кабінету кожен платник податків може надати згоду на отримання інформації про себе контрагентом. 

Нагадаємо, що головна передумова успішної реєстрації податкових накладних – позитивна податкова історія платника та відсутність сумнівних господарських оборудок. 

Коментар
23/07/2024 Вівторок
23.07.2024