На Закарпатті власники нерухомості сплатили до місцевих бюджетів понад 89 мільйонів гривень

21 Червня 2024, 14:11
На Закарпатті власники нерухомості сплатили до місцевих бюджетів понад 89 мільйонів гривень 212
На Закарпатті власники нерухомості сплатили до місцевих бюджетів понад 89 мільйонів гривень

Упродовж січня – травня 2024 року власники нерухомості сплатили 89 мільйонів 322 тисячі гривень податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки.

Про це інформує Олексій Петріченко – начальник Головного управління ДПС у Закарпатській області.

За словами начальника Головного управління ДПС у Закарпатській області, юридичні особи сплатили майже 52 мільйони гривень, а фізичні особи – понад 37,5 мільйона гривень податку на нерухоме майно. Загалом, надходження податку на нерухоме майно, порівняно з аналогічним періодом, зросли на 29,4% або майже 20,3 мільйона гривень.

Фіскали нагадують, що згідно з Податковим кодексом України базою оподаткування податком на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, є загальна площа об’єкта житлової та нежитлової нерухомості, в тому числі його часток.

Податковим кодексом передбачені пільги для фізичних осіб зі сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, а саме: база оподаткування об’єкта/об’єктів житлової нерухомості, в тому числі їх часток, що перебувають у власності фізичної особи – платника податку, зменшується:

а) для квартири/квартир незалежно від їх кількості – на 60 квадратних метрів;

б) для житлового будинку/будинків незалежно від їх кількості – на 120 квадратних метрів;

в) для різних типів об’єктів житлової нерухомості, в тому числі їх часток (у разі одночасного перебування у власності платника податку квартири/квартир та житлового будинку/будинків, у тому числі їх часток), – на 180 квадратних метрів.

Таке зменшення надається один раз за кожний базовий податковий (звітний) період (рік).

Коментар
23/07/2024 Вівторок
23.07.2024