На Волині державі повернули 1330 гектарів земель оборони

25 Червня 2024, 11:10
На Волині державі повернули 1330 гектарів земель оборони 444
На Волині державі повернули 1330 гектарів земель оборони

Органи Волинської обласної прокуратури активно працюють над поверненням земель оборони, зокрема прикордонної смуги вздовж державного кордону, у державну власність.

З моменту повномасштабного вторгнення російських військ в Україну прокуратура подала 75 позовних заяв в інтересах держави. Про це інформує Волинська обласна прокуратура.

Вони були направлені до Самарівської, Литовезької, Рівненської, Вишнівської сільських, Любешівської селищної та Устилузької міської рад, а також Ковельської та Володимирської райдержадміністрацій і Головного управління Держгеокадастру у Волинській області.

Позови стосувалися усунення перешкод у користуванні та розпорядженні 101 земельною ділянкою загальною площею понад 1500 гектарів. Суть позовів полягала у визнанні незаконними та скасуванні рішень органів влади та місцевого самоврядування, скасуванні державної реєстрації цих ділянок у Державному земельному кадастрі та Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно і їх поверненні у держвласність.

Підставою для позовів стала неправомірна інвентаризація земельних ділянок між державним кордоном та смугою інженерно-технічних споруд, які належать до земель оборони, як земель сільськогосподарського призначення, що призвело до їх вибуття з державної власності.

На сьогодні 64 рішення суду за результатами розгляду позовів прокуратури вже набрали законної сили, що дозволило повернути 84 земельні ділянки площею 1330 гектарів у державну власність.

Коментар
23/07/2024 Вівторок
23.07.2024