В Україні ввели в обіг 10-гривневу монету, присвячену військовим медикам

25 Червня 2024, 15:07
В Україні ввели в обіг 10-гривневу монету, присвячену військовим медикам 356
В Україні ввели в обіг 10-гривневу монету, присвячену військовим медикам

Національний банк України 25 червня 2024 року ввів у обіг нову обігову пам’ятну монету «Медичні сили Збройних Сил України». 

Ця монета продовжує серію «Збройні Сили України» та присвячена самовідданій праці військових медиків, які забезпечують кваліфіковану та спеціалізовану медичну допомогу як військовослужбовцям, так і цивільному населенню, що опинилося в зоні бойових дій. Про це інформує пресслужба Національного банку України.

Нову обігову пам’ятну монету перед особовим складом Медичних сил Збройних Сил України презентували в одному з військових госпіталів Києва заступник голови Національного банку Олексій Шабан та командувач Медичних сил Збройних Сил України генерал-майор Анатолій Казмірчук.

«Ці монети пронесуть крізь час пам’ять героїчних вчинків наших військових лікарів, медичних сестер, бойових медиків і всіх інших працівників сектору охорони здоров’я, які залучені до медичної евакуації, лікування та реабілітації поранених, травмованих та хворих військовослужбовців», – сказав Командувач Медичних сил Збройних Сил України генерал-майор Анатолій Казмірчук.

Про дизайн монети

Аверс монети – ідентичний з аверсом обігової монети номіналом 10 гривень зразка 2018 року, на ньому в центрі в обрамленні давньоруського орнаменту розміщені номінал монети, рік карбування та герб України.

На реверсі монети по колу розміщені написи: ПРОФЕСІОНАЛІЗМ ТА МИЛОСЕРДЯ і МЕДИЧНІ СИЛИ ЗБРОЙНИХ СИЛ УКРАЇНИ. У центрі композиції рельєфно зображено емблему Командування Медичних сил ЗСУ, в основі якої – «британський» геральдичний щит.

Центральним елементом щита є хрест, на який накладена стилізована змія, що обвиває пірнач. Хрест символізує визнаний у Європі та світі знак всебічної допомоги та захисту, а змія, що обвиває пірнач, – символ медичних сил. На задньому плані схематично зображені пікселі камуфляжу.

Як і всі інші обігові монети України, обігова пам’ятна монета «Медичні сили Збройних Сил України» є обов’язковою до приймання за її номіналом для всіх видів готівкових платежів та зарахування на рахунки.

Про обіг та реалізацію монети

Національний банк поступово підкріплюватиме обіговими пам’ятними монетами банки та СІТ-компанії для подальшої їх видачі клієнтам. Прийматимуть ці монети від клієнтів як звичайні обігові монети номіналом 10 гривень.

Поступово в готівковий обіг введуть майже 10 мільйонів штук таких обігових пам’ятних монет.

Водночас частина тиражу обігової пам’ятної монети «Медичні сили Збройних Сил України» буде сформована в спеціально оформлені ролики.

До ролика входитиме 25 обігових пам’ятних монет «Медичні сили Збройних Сил України». На спеціально оформленому сувенірному папері, в який запаковано кожний ролик, розміщено зображення емблеми Командування Медичних сил ЗСУ та елементи піксельного камуфляжу. Тираж роликів – 20 тисяч штук.

Реалізація роликів обігових пам’ятних монет у сувенірному пакованні в інтернет-магазині нумізматичної продукції Національного банку та банках-дистриб’юторах (їх перелік зазначено на сторінці офіційного Інтернет-представництва Національного банку) розпочнеться з 2 липня 2024 року.

Довідково. Обігова пам’ятна монета «Медичні сили Збройних Сил України» має номінал 10 гривень. Її виготовили зі сплаву на основі цинку з нікелевим покривом, маса – 6,4 г, діаметр – 23,5 мм, тираж – 10 мільйонів штук (у тому числі 500 тисяч штук у сувенірному пакованні). Гурт монети – рифлений.

Ескіз аверсу монети створив художник Володимир Дем’яненко; дизайн реверсу – Тетяна Балута.

Коментар
23/07/2024 Вівторок
23.07.2024