На реалізацію програми «Зроблено в Україні» для підприємців Волині передбачили 1,6 мільярда гривень
Уряд передбачив щонайменше 1,6 мільярда гривень для виробників Волинської області у межах державної політики «Зроблено в Україні», ініційованої Володимиром Зеленським.
Фінансування підприємці можуть отримати, долучившись до вже відомих програм підтримки бізнесу, таких, як «Доступні кредити 5-7» або гранти на переробку, державна субвенція на купівлю автобусів українського виробництва, так і до нових або відновлених, серед яких – програма компенсацій за сільськогосподарську техніку українського виробництва, розвиток індустріальних парків чи підтримка проєктів зі значними інвестиціями. Про це повідомила міністерка економіки Юлія Свириденко під час зустрічі з бізнесом регіону 30 липня, написали на сайті Волинської ОВА.
Читайте також: У Ковелі Зеленський та міністерка економіки Свириденко обговорили з волинськими підприємцями програми підтримки бізнесу
«1,6 мільярда гривень для виробників Волині – це не ліміт. Держава готова інвестувати в бізнеси області й більше, якщо буде попит на програми «Зроблено в Україні». Загалом у бюджеті на реалізацію політики ми передбачили 45 мільярдів гривень. Це той фінансовий ресурс, який вже допомагає бізнесу на місцях закривати нагальні потреби та створювати нові можливості. Й попит на ці можливості є. До прикладу, за два роки повномасштабного вторгнення підприємці регіону уклали договорів на 6 мільярдів гривень за програмою «Доступні кредити 5-7-9», у вигляді грантів отримали 95 мільйонів гривень, з них 49,1 мільйона гривень – це гранти на переробку», – зазначила Юлія Свириденко.
Міністерка економіки також представила ключові державні програми підтримки, об’єднані політикою «Зроблено в Україні». Усі вони поділені за трьома напрямками: розвиток українського виробництва через стимулювання попиту на українські товари, інвестиції в реальний сектор, збільшення несировинного експорту.
Читайте також: Бізнес Волині просить збільшити пропускну спроможність «Ягодина»
Попиту на українське перш за все сприяє локалізація у публічних закупівлях. У 2024 році має бути не менше ніж 20% української складової, щоб виробника допустили до тендеру із закупівлі міського, залізничного транспорту, комунальної техніки, продукції енергетичного машинобудування.
Також українські аграрії почали, в тому числі на Волині, отримувати компенсації коштів за купівлю сільгосптехніки українського виробництва. Понад 300 аграріїв отримають перші 100 мільйонів гривень компенсації.
Стартувала і програма «Шкільний автобус». На придбання шкільного транспорту для Волинської області виділили 20,5 мільйона гривень державної субвенції. Закупівля автобусів відбуватиметься за умови співфінансування з громадами. В регіоні працює виробництво відповідної техніки.
Читайте також: «Едельвіка» пропонує змінити систему держзакупівель для підтримки вітчизняного бізнесу
Деякі із програм в рамах «Зроблено в Україні» були скореговані, аби допомогти бізнесу долати різного роду кризи, зокрема, енергетичну.
Для цього розширили програму «Доступні кредити 5-7-9%» і тепер за кредитні кошти бізнес може купити та встановити енергетичне обладнання. Такий кредит можна оформити у банках-партнерах «Фонду розвитку підприємництва». Максимальна сума – до 150 мільйонів гривень, термін кредитування – до 10 років.
Крім того, 19 найбільших підписали меморандум про кредитування проєктів з відновлення енергетичної інфраструктури. Розмір кредиту – від 500 тисяч до 25 мільйонів євро. Термін кредитування – до 5-7 років.
Читайте також: Гендиректор «СКФ Україна» просить уряд скасувати мито та ПДВ на імпорт високоточного технологічного обладнання
Парламент також підтримав скасування мит і ПДВ на імпорт енергообладнання. Президент вже підписав відповідний закон. Наразі готується нормативна база, щоб він запрацював.
Бізнес, який вже має власну генерацію, може стати учасником програми «Активний споживач» й продавати надлишок електроенергії у мережу.
Уряд також спростив процедури встановлення власної генерації й процедури закупівель енергетичного обладнання для публічних замовників.
Триває й інформаційна кампанія з підтримки вітчизняних виробників. До неї вже доєдналися понад 20 підприємців області, які маркують свої товари логотипом «Зроблено в Україні». Уряд натомість популяризує товари із таким маркуванням серед населення, аби українське стало товаром першого вибору.
Наостанок міністерка повідомила, на базі Луцького міського центру зайнятості незабаром запрацює офіс «Зроблено в Україні» для малого і мікробізнесу. Також планують відкриття офісів у Ковелі, Володимирі та Камені-Каширському.
-
Сьогодні
-
Завтра
-
Незабаром